У Баку 10 грудня пройшов військовий парад на честь закінчення бойових дій в Нагірному Карабаху. У Вірменії під будівлею уряду продовжуються протести за відставку прем'єр-міністра Ніколи Пашиняна.
Парад перемоги в Баку
У параді перемоги на площі Свободи в Баку взяли участь понад три тисячі військових особового складу, близько 150 одиниць військової техніки, включно з сучасною бойовою технікою, ракетами й артилерією, системами ППО, а також бойовими кораблями та катерами.
Також в параді взяли участь і турецькі військовослужбовці, пише Anadolu.
У Баку для участі в параді приїхав президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган. Разом з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим він відвідав могилу загальнонаціонального лідера Гейдара Алієва. Також Ердоган виступив з промовою перед початком параду.
На параді також представлені деякі військові трофеї, захоплені азербайджанською армією під час війни в Нагорному Карабаху.
Читайте також: Протести в Єревані та парад в Азербайджані. Як люди реагують на мирну угоду щодо Нагірного Карабаху
На вантажівці було зроблено стіну з номерів вірменських автівок. Це відповідь азербайджанців на стіну в Кельбаджарі, яка була оббита номерами азербайджанських автомобілів, що залишилися у вірменської сторони з 90-х років.

Протести в Єревані
В Єревані, тим часом, тривають протести під будівлею уряду. Мітингарі вимагають відставки прем'єр-міністра Нікола Пашиняна.
Протестувальники перекрили одну з центральних вулиць. Від будівлі уряду їх відтісняє поліція. Затримано кількох активних учасників акції.
Читайте також: “Нас вбивають з неба”. Репортаж з Вірменії, яка воює за Нагірний Карабах
Що відомо
- Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах розпочався в 1988 році. До укладення угоди про припинення вогню Баку втратив контроль над Нагірним Карабахом і частиною прилеглих районів країни – всього до 20% міжнародно визнаної території. Режим припинення вогню був встановлений у травні 1994 року. Посередником у налагодженні переговорів про мирне врегулювання конфлікту є Мінська група ОБСЄ.
- 27 вересня в Нагірному Карабаху почався наступ азербайджанських військ. Азербайджан назвав відкриття вогню його військовими "контрнаступом", заявивши, що йдеться про відповідь на обстріли з боку вірменських сил. Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звинуватив Азербайджан у початку війни. Обидві країни заявили про вбитих і поранених та оголосили воєнний стан.
- 28 вересня в Міноборони Азербайджану заявили, що внаслідок боїв за контроль над Нагірним Карабахом загинули 550 вірменських військових. У Міністерстві оборони Вірменії повідомляють про загибель 31 бійця.
- Азербайджан на початку жовтня погодився на переговори з ОБСЄ щодо конфлікту у Нагірному Карабаху. Наступного дня Азербайджан і Вірменія домовилися про припинення вогню, проте уже за добу почали звинувачували одне одного у порушенні режиму припинення вогню.
- В Єревані 5 грудня сотні вірмен вийшли на мітинг, на якому протестувальники вимагали відставки прем'єр-міністра Нікола Пашиняна через мирний договір з Азербайжаном стосовно Нагірного Карабаху.