Протести в Єревані та парад в Азербайджані. Як люди реагують на мирну угоду щодо Нагірного Карабаху

Протести в Єревані та парад в Азербайджані. Як люди реагують на мирну угоду щодо Нагірного Карабаху

Оновлено
Протести в Єревані та парад в Азербайджані. Як люди реагують на мирну угоду щодо Нагірного Карабаху
Associated Press

У Єревані 5 грудня сотні вірмен вийшли на мітинг опозиційних сил, на якому протестувальники вимагали відставки прем'єр-міністра Нікола Пашиняна через мирний договір з Азербайжаном стосовно Нагірного Карабаху. Натомість в Баку 10 грудня відбудеться військовий парад на честь перемоги.

Як повідомляє місцеве видання News.am, опозиційні лідери 16 політичних сил, які створили Рух з порятунку батьківщини, протестували проти угоди щодо Нагірного Карабаху. Спочатку протести відбувалися на площі Свободи, а потім протестувальники пішки вирушили до літньої резиденції Пашиняна, де він проживає із сім'єю. По дорозі вірмени скандували "Нікол зрадник" та "Вірменія без Нікола".

Згодом опозиція висунула ультиматум прем'єру. Мітингарі вимагають, аби Пашинян пішов у відставку до 12:00 8 грудня. Опозиціонери стверджують, що в іншому разі по всій Вірменії почнуться акції "громадянської непокори".

Відставка або непокора. У Єревані спалахнули нові протести проти прем'єра Пашиняна
Associated Press

"Ми вимагаємо наступне: ми до вівторка, 12:00, даємо час, щоб Нікол зі своєю політичною командою та радниками остаточно обговорив, прийняв рішення про відставку і пішов. Нікол, це твої останні години, коли ти проживаєш в урядовій дачі. У нас не може бути будь-якої домовленості, будь-якої умови. У нас одна вимога: Нікол повинен піти, і все", - заявив представник опозиційної партії "Дашнакцутюн" Ішхан Сагателян на мітингу біля будинку Пашиняна.

Вранці 5 грудня Нікол Пашинян виступив зі зверненням, у якому відкинув всі звинувачення в дипломатичному провалі у питанні карабаського врегулювання. Вимоги щодо своєї відставки з боку опозиції він залишив без відповіді. За словами Пашиняна, наразі головним пріоритетом уряду є повернення військовополонених і тіл загиблих.

Пашинян підписав мирну угоду з Азербайджаном 9 листопада. Бої в Нагірному Карабаху та прилеглих районах Азербайджану тривали шість тижнів, з обох сторін загинули тисячі військовослужбовців і мирних жителів. Згідно з угодою, Азербайджан повернув під свій контроль частину території колишньої Нагірно-Карабаської автономної області та сім окупованих раніше районів.

Парад в Азербайджані

В Азербайджані запланували військовий парад на честь перемоги над Вірменією. Він пройде 10 грудня в Баку.

Як повідомили в Міністерстві оборони Азербайджану, наразі йде підготовка до події. У ньому братимуть участь понад три тисячі осіб, близько 150 одиниць військової техніки, серед якої й сучасна військова техніка, ракетні й артилерійські установки, системи ППО, а також бойові кораблі та катери. Також під час параду будуть показані деякі військові трофеї, здобуті в ході бойових дій.

Що відомо

  • 10 листопада у Єревані спалахнули акції протесту після того, як прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про підписання заяви із президентами Азербайджану та Росії про припинення бойових дій в Нагірному Карабаху. Через заворушення та заклики до повалення влади затримали щонайменше шістьох демонстрантів.
  • На початку жовтня Азербайджан погодився на переговори з ОБСЄ щодо конфлікту у Нагірному Карабаху. Наступного дня Азербайджан і Вірменія домовилися про припинення вогню, проте уже за добу почали звинувачували одне одного у порушенні режиму припинення вогню.
  • 22 жовтня президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що азербайджанські війська встановили повний контроль над кордоном з Іраном.
  • 25 листопада азербайджанські війська увійшли до другого району Нагірного Карабаху.

Читайте також

"Це можна порівняти з Хіросимою та Нагасакі". Як мирні мешканці пережили війну за Нагірний Карабах

На початок