У жителя Миколаєва на подвір’ї росте рідкісний вид дерева – секвоядендрон. Його власник розповідає, що вирощував сосну, але через 9 років зрозумів, що це інша рослина і звернувся за консультацією до дендролога.
Насіння секвоядендрону чоловік придбав та посадив в 2011 році.
За словами власника дерева Олега Мудрака, посаджені за інструкцією насіння не зійшли, тому зверху висіяв насіння гімалайської сосни. Проклюнулося лише одне насіння і через деякий час пересадив його на клумбу.
Чоловік розповів, що особливо за деревом не доглядав, єдине – регулярно поливав.
"Ніяких добрив не вносив. Дев’ять років це дерево так росло собі, особливо уваги на нього не звертав. А потім помітив, що за зовнішнім виглядом дерево не схоже на гімалайську сосну", – розказав Олег Мудрак.
У 2020 році Олег зробив фото дерева і надіслав їх знайомому дендрологу, щоб проконсультуватися.
"Я скинув і був ошелешений, коли він мені сказав, що секвоядендрон гігантська. Тобто це ті перші насінини, які я посіяв, які я думав, не проросли. А це виявилися вони", – розповів власник дерева.
Читайте також: "У Миколаєві планують посадити тисячу дерев"
Зараз дерево заввишки 5 метрів.
Секвоя любить вологу і сонце. Останні два роки його рясно поливали і тому воно добре підросло – пояснює власник.
Вирощувати дерева цього виду чоловік планує і далі.
Подробиці в репортажі кореспондентів Суспільного
Авторка – Вікторія Андрушків, оператор – Сергій Куропятник.
"Хочу на цій ділянці висадити всі види секвої. Їх три: секвоядендрон гігантська, секвоя вічнозелена, метасеквоя", – каже Олег Мудрак.
Дендролог Анастасія Чернова запевняє, що вирощувати секвої на півдні України важко, але можливо.
"Природній ареал його існування Тихоокеанське узбережжя. В наших умовах воно теж може рости, тому що не дуже холодні зими, немає великих морозів. Воно легко витримує температуру - 25 градусів", – розповіла дендролог Анастасія Чернова.
Секвоядендрон чоловік планує зареєструвати як ботанічну пам’ятку природи.