Куди найчастіше мігрують українці для пошуку роботи. Дані Євростату

Куди найчастіше мігрують українці для пошуку роботи. Дані Євростату

Куди найчастіше мігрують українці для пошуку роботи. Дані Євростату Ілюстративне фото, Unsplash

Статистична організація Європейської Комісії оприлюднила звіт про міграцію у 2019 році громадян країн. Згідно з ними, найпопулярнішим напрямком трудової міграції серед держав-членів ЄС стала Польща, а найбільше іноземців, які їдуть працювати в ЄС, з України.

За даними Євростату, 757 тисяч українців отримали перші посвідки на проживання в країнах-членах ЄС у 2019 році, що робить їх найбільшою групою громадянства серед всіх одержувачів. Майже чотири з п'яти дозволів було видано Польщею. На другому та третьому місцях ідуть громадяни Марокко (133 000 дозволів, з яких 47% були видані в Іспанії) та Індії (131 000, з яких 19% в Німеччині). Для переважної більшості українців (87%) поїздка до ЄС торік була пов’язана саме з працевлаштуванням.

Читайте також: Вірус безробіття. Як світ зберігає робочі місця під час каратину

Крім цього, у 2019 році приблизно 3 млн громадян країн, що не є членами ЄС, отримали свій перший тривалий дозвіл на перебування в Євросоюзі (довгострокові візи та тимчасові карти перебування максимум до 3 років). Це на 6% більше, ніж у 2018 році. При цьому найбільша частина із цих людей приїхали до ЄС з метою працевлаштування (41%). Це значно більше, ніж за сімейними обставинами (27%) чи з метою навчання (14%).

За підрахунками на душу населення, то найбільше іноземців прийняли до себе невеликі Мальта та Кіпр. А серед великих країн Євросоюзу лідером стала Польща, куди торік попрямував кожний четвертий новий мігрант з-поза меж ЄС (724 тисяч). Торік найпопулярнішими були Німеччина та Франція.

За даними МЗС Польщі, у 2019 році польські консульства видали українцям майже 900 тис. віз, з яких 895,7 тис. – національних. Це дещо на понад 20 тис. більше ніж у 2018 році

Що відомо

  • Внаслідок пандемії кількість нових віз та дозволів на проживання в першому півріччі 2020 року скоротилася на 46% у порівнянні з таким самим періодом минулого року. У другому кварталі це скорочення впало до 72%.
  • Раніше в ООН попередили, що пандемія коронавірусу призведе до історичного зростання рівня безробіття, а падіння світового ВВП спричинить економічну кризу, яка зачепить найбільш уразливі групи населення.
  • Обмеження, запроваджені країнами світу задля стримання поширення коронавірусу, вже наблизили рівень безробіття в окремих країнах світу до показників часів Великої депресії.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди