Пандемія призведе до історичного зростання безробіття — ООН

Пандемія призведе до історичного зростання безробіття — ООН

Пандемія призведе до історичного зростання безробіття — ООН Associated Press

Пандемія коронавірусу призведе до історичного зростання рівня безробіття, а падіння світового ВВП спричинить економічну кризу, яка зачепить найбільш уразливі групи населення.

Про це йдеться в оприлюдненому ООН звіті.

Згідно з ним, спричинена пандемією криза лише у другому кварталі 2020 року може призвести до скорочення 195 мільйонів робочих місць для людей, які працюють на умовах повної зайнятості. При цьому найбільше страждатимуть малі та середні підприємства, сільськогосподарські робітники, самозайняті, наймані працівники, біженці та мігранти. Окремо у доповіді згадують неофіційних працівників, вважаючи їх найвразливішими у період кризи.

Як зазначають в організації, економічний спад також вплине на глобальне переміщення населення і, отже, зачепить економіку країн з високим рівнем міграції та високими потоками грошових переказів у структурі їхнього ВВП. У звіті зазначається, що такі наслідки пандемії можуть стати катастрофічнішими за, власне, вірус.

"Під час спалаху Еболи в Західній Африці у 2014 році більше людей загинуло від переривання надання соціальних послуг та економічного спаду, ніж від вірусу як такого. Цього не повинно було статися, і світ не може дозволити цьому статися знову. Мірою того як світ вступає в найглибший глобальний спад від часів Великої депресії, нам необхідно пов'язати потреби охорони здоров'я з соціальним, економічним та екологічним добробутом, а сьогодення з майбутнім", — зазначають в організації.

Для запобігання катастрофічним наслідкам пандемії в ООН пропонують комплекс заходів, що включає п'ять пунктів. Зокрема, забезпечення доступності основних медичних послуг, соціальний захист і забезпечення базових послуг, захист робочих місць, підтримку малих і середніх підприємств і неофіційних працівників через програми економічного реагування та відновлення, спрямування фіскальних і фінансових стимулів на те, щоб макроекономічна політика працювала для найбільш вразливих груп, та сприяння соціальній згуртованості.

Також у звіті зазначається, що UNDS (група ООН з питань сталого розвитку) переходить в аварійний режим роботи та планує скоригувати і розширити надання допомоги у розмірі 17,8 мільярда доларів з портфеля програм сталого розвитку з урахуванням потреб, пов'язаних з COVID19.

Читайте також: Вірус безробіття. Як світ зберігає робочі місця під час каратину

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди