Пандемія COVID-19 знижує темп міграції — звіт

Пандемія COVID-19 знижує темп міграції — звіт

Пандемія COVID-19 знижує темп міграції — звіт

Кількість нових віз та дозволів на проживання в першому півріччі 2020 року скоротилася на 46% порівняно з таким самим періодом минулого року. У другому кварталі це скорочення впало до 72%.

Про це повідомили в Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСРОрганізація економічного співробітництва та розвитку, — міжнародна організація, що об'єднує 35 країни світу, більшість з яких є країнами з високим доходом громадян та високим ІРЛП і розглядаються як розвинені. ). За даними організації, до пандемії постійні міграційні потоки до країн, що входять до ОЕСР, становили 5,3 мільйона в 2019 році, аналогічні показники були в 2017 і 2018 роках. Нині на тлі пандемії показники скоротилися, як і кількість трудових мігрантів з країн з-поза меж Євросоюзу.

"Є сильні ознаки того, що мобільність деякий час не повернеться до попередніх рівнів. Це пов’язано зі слабким попитом на робочу силу, стійкими суворими обмеженнями на поїздки, а також широким використанням дистанційної роботи серед висококваліфікованих робітників та дистанційним навчанням студентів", - йдеться у повідомленні.

Генеральний секретар ОЕСР Анхель Гуррія зазначив, що міграція і надалі буде відігравати важливу роль для економічного зростання та інновацій, тому потрібно уникати "відкату від інтеграції та підтвердити, що міграція є невід'ємною частиною нашого життя".

Читайте також: Вірус безробіття. Як світ зберігає робочі місця під час каратину

В ОЕСР наголосили, що трудові мігранти опинились на передовій кризи і тепер вони стикаються з проблемами на ринку праці.

"Значна частина прогресу за останні десятиліття в рівні зайнятості серед іммігрантів була знищена пандемією. У всіх країнах, для яких є дані, рівень безробіття іммігрантів збільшився порівняно з однолітками, котрі народилися в країні. Найбільший приріст іммігрантів спостерігався в Канаді, Норвегії, Іспанії, Швеції та США. У Швеції майже 60% початкового зростання безробіття припало на іммігрантів", - йдеться у повідомленні.

Також в ОЕСР додали, що під час пандемії мігранти є вразливими через роботу на передовій пандемії, а також через житлові умови та бідність.

Що відомо

  • Раніше в ООН попередили, що пандемія коронавірусу призведе до історичного зростання рівня безробіття, а падіння світового ВВП спричинить економічну кризу, яка зачепить найбільш уразливі групи населення.
  • Обмеження, запроваджені країнами світу задля стримання поширення коронавірусу, вже наблизили рівень безробіття в окремих країнах світу до показників часів Великої депресії.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди