Інтерпол попередив світ про підробку вакцин. МВС закликало Раду ввести відповідальність

Інтерпол попередив світ про підробку вакцин. МВС закликало Раду ввести відповідальність

Доповнено
Інтерпол попередив світ про підробку вакцин. МВС закликало Раду ввести відповідальність
AP

Інтерпол розіслав у 194 країни світу нагадування про зловмисників, які можуть спробувати поширювати підробну вакцину, на тлі можливого затвердження вакцини проти коронавірусу. У відповідь українське МВС закликало парламентарів ухвалити відповідальність за це.

"Оскільки низка вакцин від COVID-19 наближається до затвердження і глобального розповсюдження, забезпечення безпеки ланцюжка поставок і виявлення незаконних веб-сайтів, які продають підроблені продукти, матимуть важливе значення. Координації між правоохоронними і регулюючими органами охорони здоров'я також буде грати життєво важливу роль в забезпеченні безпеки людей і благополуччя спільнот", - йдеться у заяві організації.

Окрім того, Інтерпол наголосив на необхідності бути обережними під час пошуку медикаментів онлайн. Відділ кіберзолочинності організації виявив вже 3 тисячі сайтів, пов'язаних з онайлн-аптеками, які незаконно продають ліки, 1700 з них - використовують фішинг Вид шахрайства, метою якого є виманювання у довірливих або неуважних користувачів мережі персональних даних клієнтів онлайнових аукціонів, сервісів з переказу або обміну валюти, інтернет-магазиніві спам.

Про що просить українське МВС Раду

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко закликав парламент ввести відповідальність за контрабанду, виробництво та продаж сфальсифікованих вакцин.

"Діюче законодавство передбачає відповідальність лише за підробку, контрабанду та розповсюдження лише сильнодіючих лікарских засобів, до яких не належать вакцини. Цю ситуацію треба невідкладно виправити шляхом внесення змін до Кримінального кодексу", - заявив Геращенко в ефірі програми "Свобода слова з Савіком Шустером".

Він зазначив, що наразі разом з депутатами з усіх фракцій вже готується відповідний законопроєкт.

Читайте також: Які вакцини проти COVID-19 показали найвищу ефективність

Окрім того, заступник міністра нагадав, що в Україні є Державний реєстр лікарських засобів, де за назвою та реєстраційним номером можна перевірити законність ліків.

"Якщо вам шахраї намагаються запропонувати якийсь препарат через Інтернет, попросіть реєстраційний номер. Не купуйте ніяких лікарських препаратів в Інтернеті. Купуйте їх тільки в аптечних мережах", - наголосив він.

Окрім того, Геращенко нагадав, що згідно із новим законом про продає ліків через поштових операторів, останні несуть відповідальність за продаж через свою мережу лікарських засобів, які зареєстровані в державі.

Що відомо

  • Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявляє, що Україна веде перемовини про постачання вакцини від COVID-19 з COVAX, а також з німецькою фармацевтичною компанією Pfizer. За його словами, Україна може отримати вакцину наприкінці першого – на початку другого кварталу 2021 року.
  • Після того, як Всесвітня організація охорони здоров'я сертифікує вакцину проти коронавірусу, її планують зареєструвати в Україні за скороченою процедурою.
  • Британія затвердила вакцину Pfizer для широкого використання.
  • Американська фармацевтична компанія BioNTech та її європейський партнер Pfizer звернулися до Європейського агентства з лікарських засобів для реєстрації вакцини від COVID-19 власного виробництва на території країн Європейського Союзу.
  • В американській біотехнологічній компанії Moderna заявили, що їхня вакцина повністю захищає від тяжкої форми COVID-19.
На початок