Судді Антикорупційного суду поскаржилися на тиск з боку Вищої ради правосуддя. Там відповіли

Судді Антикорупційного суду поскаржилися на тиск з боку Вищої ради правосуддя. Там відповіли

Судді Антикорупційного суду поскаржилися на тиск з боку Вищої ради правосуддя. Там відповіли Facebook

Колегія суддів Вищого антикорупційного суду (ВАКС) заявила про втручання у діяльність суддів з боку Вищої ради правосуддя (ВРП). У суді заявили, що один із членів ВРП хотів отримати копії матеріалів судової справи, розгляд якої не закінчено.

"Це супроводжувалося попередженням про притягнення судді до відповідальності, у випадку невиконання такої вимоги. На думку суддів, такі дії члена ВРП мають ознаки конфлікту інтересів, оскільки він здійснює розгляд скарги Національної асоціації адвокатів (НААУ), членом якої є вказаний член ВРП", – йдеться у заяві колегії суддів ВАКС до ВРП та генерального прокурора.

У скарзі НААУ стверджує про вчинення суддями дисциплінарного проступку під час розгляду справи. Проступок полягав у залученні адвоката до участі у судовому процесі за наявності заяви-відмови від виконання обов'язків захисника, а також у перешкоджанні захиснику здійснювати свої обов'язки шляхом обмеження на ознайомлення з матеріалами справи.

Також, колегія суддів ВАКС заявила про відвід зазначеному члену ВРП, оскільки його дії викликають сумнів у його неупередженості.

Що відповіли у Вищій раді правосуддя

У ВРП не вважають вимогу отримати матеріали справи, яка ще триває за тиск на суддів, оскільки таке звернення є невід’ємним конституційним правом.

"Відповідно до Закону України "Про Вищу раду правосуддя" член Ради, у якого на перевірці перебуває скарга, має право витребувати матеріали судової справи щодо завершеної процесуальної дії. Член ВРП з огляду на те, що на запит щодо завершеної процесуальної дії пояснення не були надані, просив надіслати завірені копії ухвал суду. Наявність ухвал свідчить про завершення певних процесуальних дій. Ознайомитись з цими ухвалами у члена ВРП можливості не було через те, що вони не були внесені до Єдиного державного реєстру судових рішень", – йдеться у повідомленні.

Наразі Вища рада правосуддя жодного рішення щодо вказаної скарги не прийняла, здійснюється перевірка. За інформацією ВРП, член Ради, який витребував копію ухвали, не бере участі в ухваленні рішення щодо скарги.

Також там повідомляють, що розглянуть звернення колегії суддів Антикорупційного суду у встановленому законом порядку.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди