Видавництво Vivat подало апеляцію щодо заборони частин книги "Справа Василя Стуса"

Видавництво Vivat подало апеляцію щодо заборони частин книги "Справа Василя Стуса"

Видавництво Vivat подало апеляцію щодо заборони частин книги "Справа Василя Стуса" Суспільне Волинь

Апеляційна скарга на рішення Дарницького районного суду Києва щодо книжки Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса" вже зареєстрована, проте дата слухання ще невідома. Про це повідомляє речниця суду Тетяна Геведзе у коментарі Радіо Свобода.

Наразі Київський апеляційний суд очікує від сторін відзиви (обґрунтування апеляції – ред.) на скаргу. На це сторонам дали приблизно місяць – до 28 грудня 2020 року.

Книга Кіпіані "Справа Василя Стуса", видана харківським видавництвом Vivat, вийшла друком у травні 2019 року. Вже у вересні Медведчук заявив, що вимагатиме через суд заборонити її розповсюдження "у будь-який спосіб на будь-якій території".

Що відомо

  • Депутат Віктор Медведчук вважає, що у дев'яти епізодах книги Кіпіані містяться висловлювання, які не відповідають дійсності та принижують честь і гідність політика. У цих епізодах Кіпіані розповідає про Медведчука як адвоката поета Василя Стуса в судовому процесі 1980 року. У результаті поета засудили до 10 років примусових робіт та 5 років заслання. Стус помер 4 вересня 1985 року в карцері після оголошеного ним голодування.
  • 19 жовтня 2020 року Дарницький районний суд частково задовольнив позов Медведчука: визнав, що деякі фрази у книзі порушують честь та гідність.
  • За словами адвоката Кіпіані, три фрагменти книги визнані недостовірними, ще у трьох суд заборонив використання імені Медведчука як персонажа твору без його згоди.
  • Автор книги "Справа Василя Стуса" Вахтанг Кіпіані подаватиме апеляцію на рішення Дарницького райсуду Києва.

Читайте також

"Три замовлення на секунду": у видавництві розповіли, як рішення суду популяризувало книжку Кіпіані

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше