Медведчук проти Кіпіані. Суд заборонив розповсюдження книги про Стуса. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Медведчук проти Кіпіані. Суд заборонив розповсюдження книги про Стуса. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Доповнено
Медведчук проти Кіпіані. Суд заборонив розповсюдження книги про Стуса. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
. Суспільне

Дарницький районний суд заборонив розповсюдження тиражу книги Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса" без дозволу Віктора Медведчука. Суд визнав, що деякі фрази у книзі порушують честь та гідність політика.

Як повідомила кореспондентка Суспільного Вікторія Прізова, під час судового засідання під будівлею суду у цей час відбувалась акція протесту. Близько 20 учасників повісили на паркан плакати із портретами Медведчука та Стуса. За правопорядком слідкувала Національна поліція та Поліція діалогу.

Медведчук проти Кіпіані. Суд заборонив розповсюдження книги про Стуса
Акція під будівлею Дарницького суду. Суспільне

Адвокат Вахтанга Кіпіані В'ячеслав Якубенко розповів, що суд заборонив розповсюджувати книгу у тому вигляді як є. Рішення не поширюється на ті екземпляри, які вже є у бібліотеках чи перебувають у власності.

"Віктор Медведчук просив визнати недостовірними дев'ять фрагментів у книзі "Справа Василя Стуса". Суд задовольнив позов частково. Тобто три фрагменти визнані недостовірними, ще у трьох заборонив використання імені Медведчук як персонажа твору без його згоди", — зазначив він.

Адвокат також наголосив, що "Вахтанг Кіпіані - це та людина, яка не зупиниться в суді першої інстанції" і додав, що буде подана апеляція, але поки не має точної дати.

Медведчук проти Кіпіані. Суд заборонив розповсюдження книги про Стуса
Попередні екземпляри книги залишаться у бібліотеці. Суспільне

Адвокат Медведчука Ігор Кириленко у телефонному коментарі Суспільному заявив, що його клієнт рішенням суду задоволений частково.

"Він би був задоволений повністю, якби задовольнили у повному обсязі, але ж було часткове задоволення позивних вимог. Пану Кіпіані захотілось шоу. І шоу він створював кожен раз під Дарницьким судом. При цьому пан Кіпіані на судове засідання не заходив, а бігав навколо суду і підбурював людей. Я хочу дочекатися повного тексту рішення, хочу його проаналізувати. І тоді вже буде прийнято остаточне рішення чи буде подаватися з нашого боку апеляційна скарга”, - сказав Кириленко.

У свою чергу, автор книги Вахтанг Кіпіані зазначив, "що ніхто вибачатися перед Медведчуком не буде".

"Рішенням суду маємо видалити ці епізоди. Я звичайно цього робити не буду", — наголосив він.

За словами Кіпіані, вони мають 30 днів на апеляцію.

"Я сподіваюсь, що у суді наступної інстанції краще зрозуміють предмет позиву і взагалі чи може бути книга забороненою, а текст із неї вилучений, у 21 столітті у країні, яка називає себе вільною", — зазначив він.

Що оскаржує Медведчук

Книга Кіпіані "Справа Василя Стуса" вийшла у друк у травні 2019 року, а вже у вересні Медведчук заявив, що вимагатиме через суд заборонити її розповсюдження.

Позивач вважає, що у 9 епізодах книги Кіпіані містяться висловлювання, які не відповідають дійсності та принижують честь і гідність політика, через що вимагає заборонити розповсюдження книги "у будь-який спосіб на будь-якій території".

У цих епізодах Кіпіані розповідає про Медведчука як адвоката поета Василя Стуса в судовому процесі 1980 року. У результаті поета засудили до 10 років примусових робіт та 5 років заслання. Стус помер 4 вересня 1985 року в карцері після оголошеного ним голодування.

Читайте також

"Законом не заборонено любити чи не любити когось". Журналіст Кіпіані розповів про суд з Медведчуком

На початок