Щосереди працівники Центру соцдопомоги разом з поліцією проводять інформаційні кампанії, аби забрати безпритульних з вулиці. Як розповів Суспільному соцпрацівник Центру соціальної допомоги для безпритульних Сергій Соломаха, у тимчасовому притулку люди без постійного місця проживання можуть перебувати пів року. Там їм допомагають у відновленні документів та подальшому влаштуванні.
Але залишити своє життя на вулиці готові не усі. Віктору Паршину — 56 років, постійного місця проживання чоловік не має. Скільки часу живе на вулиці та чому так сталося — не розповідає.
“Мені люди дають: той гривню, той 50 копійок. За рахунок цього і живу”, - каже безпритульний.

У Дніпрі безхатченків запрошують до тимчасового притулку
Віктор від пропозиції поїхати до центру відмовився. Говорить, йому жити на вулиці подобається. Мовляв, звик до цього й іншого життя не хоче.
Працівники ж Центру допомоги продовжують об’їжджати райони та розповідати людям без постійного місця проживання про можливість тимчасового проживання у притулку.
“Ми проводимо роз'яснювальні бесіди, розповідаємо, куди звертатися, анкетуємо їх, для того аби на людей зібрати якусь базу даних. Щоб коли вони звернулися до нас, ми могли надалі з ними працювати”, - розповідає Сергій Соломаха.
Ще одна причина, через яку безпритульні відмовляються йти до притулку — заборона вживання алкогольних напоїв.
“Люди, котрі до нас приходять, повинні проходити медичне засвідчення того, що вони не перебувають в алкогольному та наркотичному сп'янінні. Це більшість з них зупиняє”, - каже соцпрацівник.

Центр розрахований на 60 людей
Центр розрахований на 60 людей, нині там перебуває 47. Коли на дворі холоднішає, взимку та восени, людей приходить більше, по 5-7 людей на день.
Цього разу вдалося вмовити прийти до притулку двох безпритульних. Наступної середи “запрошувальну” кампанію продовжать.
Авторка — Яна Стойкова
Читайте також
- Скільки бездомних в Україні та на що вони можуть розраховувати — Мінсоцполітики
- Теплі речі для безхатьків збирають у Вінниці