Уряд погодив проєкт указу Зеленського про охорону кордону з Білоруссю в зоні відчуження

Уряд погодив проєкт указу Зеленського про охорону кордону з Білоруссю в зоні відчуження

Рудий ліс в зоні відчуження
Рудий ліс. Суспільне Чернігів

Кабінет міністрів України погодив проєкт указу президента, за яким з Чорнобильської зони відчуження буде виключена ділянка кордону з Білоруссю.

Про це повідомило Міністерство внутрішніх справ України.

Наразі 50-метрова смуга вздовж українсько-білоруського кордону проходить в межах зони відчуження і зони обов’язкового відселення та перебуває у власності Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Але якщо указ введуть в дію, Державна прикордонна служба України зможе забезпечити належну охорону та оборону кордону з Білоруссю та дотримання його режиму, додають в МВС.

Що відомо про стан Чорнобильської зони під час війни

Російські війська захопили ЧАЕС у перший день вторгнення 24 лютого 2022 року, зайшовши з боку Білорусі. Солдати РФ рили окопи та облаштовували блокпости у Чорнобильській зоні відчуження, зокрема, у радіоактивному "Рудому лісі".

31 березня 2022 року російські військові залишили ЧАЕС і двома колонами вирушили в бік українського кордону з Білоруссю.

Перед відступом російські окупанти вкрали комп'ютери, чайники, кавоварки, контейнери з майном, яке було на атомній станції. Вони також розграбували готель, розташований поруч з АЕС.

Український прапор замайорів над ЧАЕС 2 квітня, коли звільнили усю Київську область.

У Чорнобильській зоні за рік після деокупації немає радіаційної небезпеки, але значна територія залишається замінованою. Про це розповів у березні 2023 року голова Асоціації чорнобильських туроператорів Ярослав Ємельяненко.

У Держагентстві з управління зоною відчуження уточнили, що станом на квітень 2023 року понад 95% території навколо ЧАЕС може бути заміновано.

На початок