Росія змінить свою ядерну доктрину опираючись на власний аналіз останніх "конфліктів та дій" країн Заходу у зв'язку з так званою "спеціальною військовою операцією" (так у РФ називають війну проти України).
Про це у коментарі російському інформагентству "ТАСС" заявив заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков.
При цьому російський дипломат не уточнив, що саме зміниться у військовій доктрині щодо застосування ядерної зброї й коли будуть внесені відповідні зміни.
У лютому 2024 році очільник Кремля Володимир Путін вкотре заявляв на адресу західних країн, що вони ризикують спровокувати ядерну війну, якщо надішлють війська в Україну. Тоді у ЄС погрози і ядерний шантаж на адресу Заходу назвали частиною "передвиборчої" кампанії Путіна.
Наприкінці травня РФ розпочала ядерні навчання, які наразі відбулися у три етапи. При цьому до них були залучені й білоруські військові.
Що відомо про розміщення ядерної зброї РФ в Білорусі
У березні 2023 року Президент РФ Путін заявив, що Росія 1 липня закінчує будівництво спеціального сховища для тактичної ядерної зброї у Білорусі та вже передала білоруській армії ракетний комплекс "Іскандер", здатний нести таку зброю. За його словами, лідер білоруського режиму Олександр Лукашенко вже давно порушує питання про розміщення в Білорусії російської тактичної ядерної зброї. Він додав, що такі дії є своєрідною відповіддю на рішення Великої Британії передати Україні танкові снаряди, які містять збіднений уран.
Він додав, що Росія не передає Білорусі тактичну ядерну зброю, але розмістить її та навчить військових.
Тодішній секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що намір Росії розмістити в Білорусі ядерну зброю призведе до внутрішньої дестабілізації країни та остаточно зіпсує російську репутацію в очах білоруського суспільства.
Міжнародна кампанія за знищення ядерної зброї (ICAN) засудила заяву президента Путіна щодо розміщення ядерної зброї у Білорусі.
Федеральний уряд Німеччини заявив, що президент Росії Володимир Путін вдається до ядерного залякування, погрожуючи розмістити ядерну зброю на території Білорусі.
Якщо Росія розмістить в Білорусі свою тактичну ядерну зброю, це загострить безпекову ситуацію та може призвести до впровадження нових санкцій з боку Європейського Союзу, заявив високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
28 березня у міністерстві закордонних справ Білорусі заявили, що розміщення російських ядерних боєголовок на території країни без передачі Мінську контролю над ними не суперечить міжнародному праву.
4 квітня міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що Росія передала Білорусі ракетний комплекс "Іскандер-М", який може нести звичайні та ядерні заряди.
Росія та США є найбільшими ядерними державами світу, володіючи понад 10 600 із 12 100 ядерних боєголовок у світі. Китай має третій за величиною ядерний арсенал, за ним йдуть Франція та Велика Британія. За даними Федерації американських вчених, РФ має близько 1560 нестратегічних ядерних боєголовок, хоча точні цифри невідомі через відсутність прозорості.