Сенат США затвердив кандидата Байдена на посаді держсекретаря. Що про нього відомо

Сенат США затвердив кандидата Байдена на посаді держсекретаря. Що про нього відомо

Сенат США затвердив кандидата Байдена на посаді держсекретаря. Що про нього відомо
. Ентоні Блінкен. Фото: AP

Сенат США затвердив кандидатуру дипломата та радника Джозефа Байдена з зовнішньої політики Ентоні Блінкена на посаду державного секретаря США.

За кандидатуру Блінкена 26 січня проголосували 78 членів сенату, проти – 22, передає CNN.

У після затвердження Сенатом, Блінкену буде доручено налагодити відносини з близькими союзниками США по всьому світу. Окрім цього Сенат затвердив кандидатуру Джанет Йеллен на посаду міністра фінансів США.

Хто такий Ентоні Блінкен

Ентоні Блінкен обіймав керівні посади у сфері зовнішньої політики у двох адміністраціях президентів протягом двох десятиліть. Він був радником з питань зовнішньої політики президентської кампанії Байдена 2020 року.

Під час роботи в адміністрації Білла Клінтона, він працював у Державному департаменті та на керівних посадах в апараті Ради національної безпеки.

До приходу до влади Барака Обами Блінкен працював директором відділу демократів в Комітеті Сенату США з міжнародних відносин, який очолював Байден.

Також він входив до команди Барака Обами під час його президентської кампанії з 2008 по 2009 рік. У 2009 році він став заступником помічника президента і радником віцепрезидента Байдена з національної безпеки. З 2015 по 2017 рік Блінкен був заступником державного секретаря.

Читайте також: Ексрадник Байдена та онук українського емігранта. Хто такий новий держсекретар США Ентоні Блінкен

Блінкен зіграв ключову роль у формуванні реакції адміністрації президента США Обами на вторгнення Росії в Крим, на рейд з метою вбивства Усами бен Ладена у 2011 році та боротьбу з ІДІЛ.

У своєму виступі в Інституті Брукінгса у червні 2014 року Блінкен підкреслив критичну важливість широкого й експансивного режиму санкцій, зосередивши увагу на найближчому оточенні президента Росії Володимира Путіна і російської громадськості в цілому.

У 2009-2017 роках Блінкен час від часу відвідував Україну. У 2014-му він повідомив, що США обговорюють можливість надати Україні летальну зброю, щоб підтримати її у конфлікті з Росією. Під час візиту у 2015 році Блінкен говорив про реформи в Україні, зокрема, про боротьбу з корупцією, децентралізацію влади та налагодження співпраці з МВФ.

Що відомо

  • У США 3 листопада відбулися вибори, на яких американці обирали президента і віцепрезидента, 435 членів Палати представників, 35 представників Сенату і 13 губернаторів штатів і територій.
  • Після оголошення медіа США про перемогу Байдена над Трампом, Трамп зробив низку заяв про те, що не погоджується із результатами, зокрема написавши, що "переміг із великим відривом".
  • Увечері 6 січня у США стався штурм будівлі Конгресу. Протестувальники зірвали засідання Сенату, що мав затвердити результати виборів президента США, на яких переміг Джозеф Байден.
  • 20 січня у США пройшла інавгурація обраного на президентських виборах демократа Джозефа Байдена, який став 46-м президентом країни.
  • Сенат США затвердив кандидатуру генерала Ллойда Остіна на посаді міністра оборони Сполучених штатів.
На початок