ЦВК та ОПОРА оприлюднили остаточну явку виборців на голосування у другому турі

ЦВК та ОПОРА оприлюднили остаточну явку виборців на голосування у другому турі

Оновлено
ЦВК та ОПОРА оприлюднили остаточну явку виборців на голосування у другому турі

В Україні завершився черговий етап другого туру виборів. Після закриття дільниць, Центральна виборча комісія підрахувала, що інтегрована явка виборців становила 29,5%. За даними ОПОРИ, явка станом на 20:00 склала 29,3%.

У Центральній виборчій комісії зазначили, що середня явка на виборах міських голів становила майже 30%. Так, на момент закінчення голосування розрізі регіонів України, станом на 20 годину, кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені на виборчих дільницях становила 29,53.%

За даними ЦВК, найвища явка 22 листопада була на виборах міського голови Бердянська, Запорізької області, там на дільниці прийшли 39,23% від усіх зареєстрованих виборців. Трохи нижча явка зафіксована у Львові, там віддати голоси за свого кандидата в мери прийшли 38,94% виборців. 32,40% виборців взяли участь у голосуванні за мера Слов'янська.

Як повідомила голова громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська, станом на 20:00 кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені в 11 громадах становить 29,3% (похибка 1,4%). Явка 25 жовтня на цей час була 36,88% за даними ЦВК та 35,9 % за даними Опори (похибка 1,14%). 15 листопада явка була 23,9%.

Станом на 16:00 під час повторного голосування інтегрована явка виборців становила 22,5% (похибка складає 1%). Під час голосування 25 жовтня по всій Україні на цей час явка становила 27%. Під час повторного голосування 15 листопада явка виборців у 7 містах на цю ж годину склала 18,6%.

За попередніми даними, на 12 годину явка виборців склала 9,7% (похибка – 0,5%). За даними Центральної виборчої комісії, станом на 13 годину кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені на виборчих дільницях становила 12,7%.

Що відомо

  • 22 листопада українці обирали голів 11 міст та депутатів 47 місцевих рад. Від початку голосування громадянська мережа ОПОРА зафіксувала різноманітні порушення, зокрема підкупи виборців, проведення агітаційних ярмарків та перешкоджання волевиявленню.
  • Після закриття виборчих дільниць екзитполи оприлюднили попередні дані з ймовірними переможцями голосування. Так, у більшості міст більшість голосів виборців отримали чинні міські голови.
На початок