На Донеччині виплатять 2,7 мільйона компенсацій за зруйноване війною житло

На Донеччині виплатять 2,7 мільйона компенсацій за зруйноване війною житло

На Донеччині виплатять 2,7 мільйона компенсацій за зруйноване війною житло фото: УГСПЛ

Дев'ять жителів Донеччини отримають від держави по 300 тисяч гривень компенсації за зруйноване війною житло.

Про це повідомляє пресслужба Донецької ОДА.

13 листопада на засіданні обласної комісії розглядались 10 заяв про виплату грошових компенсацій від восьми жителів Зайцевого та двох жителів Авдіївки.

"За результатом розгляду, прийнято рішення про надання грошової компенсації власникам 9 об’єктів зруйнованого житла, для однієї заявки комісія продовжила строк щодо прийняття рішення", - повідомили у пресслужбі.

Читайте також: Не передбачено бюджетом: людям не виплачують компенсацію за зруйноване житло внаслідок війни

Також у повідомленні додали, що у держбюджеті на 2020 рік вперше з часів збройної російської агресії передбачено 20 мільйонів гривень для виплат компенсацій за зруйноване війною житло.

Що відомо

 • На Луганщині вісім людей отримають компенсацію від держави за зруйноване війною житло на загальну суму 2 мільйони 313 тисяч гривень. Всього на розгляд обласної комісії надійшло 78 заяв.
 • За даними моніторингової місії ООН з прав людини, внаслідок бойових дій на Донбасі було пошкоджено чи зруйновано понад 50 тисяч житлових будинків.
 • 10 липня 2019 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови № 947 «Про затвердження Порядку надання та визначення розміру грошової допомоги постраждалим від надзвичайних ситуацій, які залишилися на попередньому місці проживання». Цей документ передбачає можливість отримати компенсацію за зруйноване житло до 300 тис. гривень.
 • За інформацією Донецької ОДА, на території Донеччини, яка підконтрольна українському уряду, зруйновано/пошкоджено 13 030 житлових будинків всіх форм власності, з них 1 129 багатоквартирних та 1 1901 приватних будинків. Станом на початок 2020 року, відновили 7 441 житлових будинків, з них: 841 багатоквартирний будинок та 6600 приватних будинків
 • Згідно даних Луганської ОДА, на території Луганщини кількість зруйнованих і пошкоджених під час проведення АТО/ООС житлових будинків станом на 1 серпня 2019 року складає 7 468 об’єктів.
 • За інформацією МінТОТ на території Луганської та Донецької областей пошкоджено 13021 об’єктів житлового фонду (з них 825 – будинків комунальної форми власності, 12188 – будинків приватної власності, 8 – будинків ОСББ). Орієнтовна сума коштів, необхідних для відновлення зазначених об’єктів, становить 2 млрд. 719 млн. 2917 тис. 356 грн.
 • УГСПЛ супроводжує 60 справ щодо отримання компенсації за зруйноване або пошкоджене майно на національному рівні. Справи стосуються майна, яке розташоване як на підконтрольній, так і непідконтрольній території. В Європейському суді з прав людини УГСПЛ надає правову допомогу потерпілим, майно яких зруйноване, та у справах щодо відсутності доступу до майна приблизно у 100 справах.
 • Кабінет міністрів на своєму засіданні у середу, 2 вересня 2020 року, затвердив порядок використання коштів, передбачених у держбюджеті для здійснення грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації. У Державному бюджеті на 2020 рік на ці цілі передбачено 20 мільйонів гривень. Мінреінтеграції визначено головним розпорядником коштів.
 • Розмір компенсації постраждалим визначатиметься за показниками опосередкованої вартості спорудження житла у регіонах України, але не більше 300 тисяч гривень.
 • Бюджетні кошти розподілятимуться серед громадян на підставі інформації про житло постраждалих, яку збиратимуть регіональні органи соціального захисту населення та органи місцевого самоврядування.
 • Постраждалими визнаються громадяни України, іноземці та особи без громадянства, житлові будинки чи квартири яких пошкоджено чи зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації, викликаної збройною агресією РФ. Грошова компенсація надаватиметься постраждалим, які є власниками житла на контрольованій Урядом України території, та яке було зруйноване після 14 квітня 2014 року.
 • Обстеження пошкодженого та зруйнованого житла, його облік проводитимуть органи місцевого самоврядування, а в разі їх відсутності військово-цивільні адміністрації. Також вони складатимуть списки постраждалих та видаватимуть довідки про визнання особи постраждалою внаслідок зазначеної НС воєнного характеру внаслідок збройної агресії РФ.
 • Рішення про надання грошової компенсації на основі складених списків прийматимуть спеціальні комісії, утворені при органах місцевого самоврядування та при військово-цивільних адміністраціях. Ця комісія визначатиме і розмір грошової компенсації, яка виплачуватиметься постраждалим.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди