Не передбачено бюджетом: людям не виплачують компенсацію за зруйноване житло внаслідок війни

Не передбачено бюджетом: людям не виплачують компенсацію за зруйноване житло внаслідок війни

Не передбачено бюджетом: людям не виплачують компенсацію за зруйноване житло внаслідок війни фото: УГСПЛ

В зоні проведення ООС люди не отримують компенсації за зруйноване житло внаслідок бойових дій – казначейство надсилає відмови, не виконуючи судових рішень.

Про це повідомляє Українська Гелсінська Спілка з прав людини (УГСПЛ).

Як повідомляють правозахисники, за даними Моніторингової Місії ООН з прав людини понад 50 тисяч будинків мирних жителів пошкоджені по обидва боки лінії фронту.

"За кожен такий випадок власники мають отримати відшкодування. Та нині постраждалі не отримують кошти, виплата яких передбачена судовими рішеннями, – казначейство надсилає відмову за відмовою", – йдеться у повідомленні.

Юристи УГСПЛ вели кілька таких справ у судах, всі вони закінчились на користь позивачів.

"За одим з рішень, три позивачі отримали 40, 20 та 20 тисяч гривень, за іншим – кожен з подружжя отримав по 20 тисяч гривень", – розказали правозахисники.

Але отримати компенсацію люди не можуть, бо Державна казначейська служба відмовляє у виплаті.

"Наразі законодавством не визначено джерело та порядок виплати грошової компенсації людям, яким спричинено шкоду в результаті вчинення терористичних актів під час проведення терористичної операції. Після встановлення у Державному бюджеті України відповідних бюджетних асигнувань казначейство здійснить списання коштів", – таку відповідь надсилають людям, яким суд присудив компенсацію розповідають у УГСПЛ.

Таку відповідь надала Державна казначейська службафото: УГСПЛ

Таку відповідь надала Державна казначейська служба

За словами юристів УГСПЛ, відмова Державної казанчейської служби у виплаті грошей є незаконною.

"Їх відмова відмови в виплаті грошей порушує права громадян України, суперечить національному законодавству та рішенням Європейського суду з прав людини", пояснили юристи УГСПЛ.

Також вони зазначають, що згідно з законом "Про Державний бюджет України на 2020 рік" на виплату грошових компенсацій людям, житло яких зруйноване внаслідок бойових дій через збройну агресію РФ, передбачено понад 40 млн. гривень.

"У повторній заяві ми вимагаємо від служби здійснити безспірне списання коштів в межах відповідних бюджетних призначень. Якщо ж їх немає– виплатити компенсацію вони мають за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду", – зазначила юристка Центру стратегічних справ УГСПЛ Юлія Науменко.

Що відомо

  • 10 липня 2019 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови № 947 «Про затвердження Порядку надання та визначення розміру грошової допомоги постраждалим від надзвичайних ситуацій, які залишилися на попередньому місці проживання». Цей документ передбачає можливість отримати компенсацію за зруйноване житло до 300 тис. гривень.
  • За інформацією Донецької ОДА, на території Донеччини, яка підконтрольна українському уряду, зруйновано/пошкоджено 13 030 житлових будинків всіх форм власності, з них 1 129 багатоквартирних та 1 1901 приватних будинків. Станом на початок 2020 року, відновили 7 441 житлових будинків, з них: 841 багатоквартирний будинок та 6600 приватних будинків
  • Згідно даних Луганської ОДА, на території Луганщини кількість зруйнованих і пошкоджених під час проведення АТО/ООС житлових будинків станом на 1 серпня 2019 року складає 7 468 об’єктів.
  • За інформацією МінТОТ на території Луганської та Донецької областей пошкоджено 13021 об’єктів житлового фонду (з них 825 – будинків комунальної форми власності, 12188 – будинків приватної власності, 8 – будинків ОСББ). Орієнтовна сума коштів, необхідних для відновлення зазначених об’єктів, становить 2 млрд. 719 млн. 2917 тис. 356 грн.
  • УГСПЛ супроводжує 60 справ щодо отримання компенсації за зруйноване або пошкоджене майно на національному рівні. Справи стосуються майна, яке розташоване як на підконтрольній, так і непідконтрольній території. В Європейському суді з прав людини УГСПЛ надає правову допомогу потерпілим, майно яких зруйноване, та у справах щодо відсутності доступу до майна приблизно у 100 справах.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди