Син експрем'єрки Бангладеш заявив, що вона повернеться в країну

Син експрем'єрки Бангладеш заявив, що вона повернеться в країну

Шейх Хасіна повернеться в Бангладеш
Шейх Хасіна на Мюнхенській конференції з безпеки, Німеччина, 18 лютого 2017 року. Getty Images/Tobias Hase/picture alliance

Син колишньої прем'єр-міністерки Бангладеш Шейх Хасіни Саджиб Вазед сказав, що його мати не подавала у відставку перед тим, як виїхати до Індії, бо "не мала часу", а також що вона хоче повернутися в Бангладеш, коли оголосять про вибори.

Про це пишуть ВВС та Reuters.

Хасіна переховується в Нью-Делі.

"Моя мати ніколи офіційно не подавала у відставку. У неї не було часу", — сказав у коментарі Reuters син Хасіни Саджиб Вазед, який перебуває наразі у Вашингтоні.

"Вона планувала зробити заяву і подати у відставку. Але потім протестувальники почали марш до резиденції прем'єр-міністра. І не було часу. Моя мама навіть не зібралася. Згідно з конституцією, вона все ще залишається прем'єр-міністром Бангладеш", — зауважив Саджиб Вазед і додав, що формування тимчасового уряду без офіційної відставки прем'єр-міністра може бути оскаржене в суді.

У коментарі ВВС Вазед заявив, що Шейх Хасіна повернеться в країну, коли будуть оголошені вибори. Хасіна приїде в Бангладеш незалежно від того, повернеться вона в політику чи ні.

"Це рішення [про повернення в політику] ще не прийнято. Їй набридло те, як з нею поводилися. Я переконаний, що якщо сьогодні в Бангладеш відбудуться вибори, і якщо вони будуть вільними і чесними, і якщо будуть створені рівні умови, то перемогу здобуде Awami LeagueПолітична партія, яку очолює Шейх Хасіна і яку заснував її батько Шейх Муджібур Рахман", — наголосив син Хасіни.

Що цьому передувало

5 серпня прем'єрка Шейх Хасіна, яка 15 років була при владі в Бангладеш, пішла у відставку та виїхала з країни. ЗМІ повідомляли, що вона вилетіла на військовому вертольоті зі своєю сестрою та через кордон попрямувала до східного індійського штату Західна Бенгалія.

Президент Мохаммад Шахабуддін 6 серпня після відставки Хасіни розпустив парламент, щоб сформувати тимчасовий уряд, який очолив лауреат Нобелівської премії миру Мухаммед Юнус.

Напередодні під час антиурядових протестів у неділю, 4 серпня, у Бангладеш загинули майже 100 людей, сотні людей були поранені.

Чому спалахнули протести в Бангладеш

У Бангладеш із червня тривали мирні студентські протести проти квот на робочі місця в держструктурах. 5 червня Верховний суд Бангладеш ухвалив відновити квоту (скасовану 2018 року), за якою 30% місць у державному секторі буде зарезервована для родичів ветеранів війни за незалежність від Пакистану в 1971 році.

Мітингарі вважають це несправедливим. Вони вказують на дискримінаційність системи і вимагають набирати працівників на роботу за реальними заслугами. Це все відбувається на тлі безробіття в Бангладеш. Близько 18 млн молоді в країні шукають роботу.

Детальніше про ситуацію в Бангладеш читайте в матеріалі Суспільного.

На початок