Президент Бангладеш Мохаммад Шахабуддін сьогодні, 6 серпня, після відставки прем'єр-міністрки Шейх Хасіни на тлі масових протестів у країні, розпустив парламент, щоб сформувати тимчасовий уряд.
Про це повідомляє агентство Reuters, посилаючись на заяву офісу президента країни.
Зазначається, що протестувальники погрожували новими демонстраціями, якщо парламент не буде розпущено.
Що цьому передувало
5 серпня прем'єрка Шейх Хасіна, яка 15 років була при владі, пішла у відставку та виїхала з країни. ЗМІ повідомляли, що вона вилетіла на військовому вертольоті зі своєю сестрою та через кордон попрямувала до східного індійського штату Західна Бенгалія.
Напередодні під час антиурядових протестів у неділю, 4 серпня, у Бангладеш загинули майже 100 людей, сотні людей були поранені.
Чому спалахнули протести в Бангладеш
У Бангладеш із червня тривали мирні студентські протести проти квот на робочі місця в держструктурах. 5 червня Верховний суд Бангладеш ухвалив відновити квоту (скасовану 2018 року), за якою 30% місць у державному секторі буде зарезервована для родичів ветеранів війни за незалежність від Пакистану в 1971 році.
Мітингарі вважають це несправедливим. Вони вказують на дискримінаційність системи і вимагають набирати працівників на роботу за реальними заслугами. Це все відбувається на тлі безробіття в Бангладеш. Близько 18 млн молоді в країні шукають роботу.
Мітинг поширився з університету в Дацці на інші заклади та міста. Уряд запровадив комендантську годину, відключив Інтернет і обмежив телефонні послуги. Правоохоронці стали розганяти протести. На 20 липня було відомо про близько 100 загиблих під час демонстрацій. 4 серпня стало відомо про ще майже 100 загиблих.