Прем'єр-міністерка Бангладеш Шейх Хасіна пішла у відставку на тлі протестів, повідомив командувач армії. Країною керуватиме тимчасовий уряд.
Про це пише Reuters.
Хасіна після 15 років перебування при владі виїхала з країни
Головнокомандувач військових Бангладеш генерал Вакер-Ус-Заман після цього звернувся до нації. Він закликав протестувальників зупинити насильство.
Ус-Заман заявив у телевізійному зверненні, що Хасіна покинула країну і що буде сформовано тимчасовий уряд.
ЗМІ повідомляли, що вона вилетіла на військовому вертольоті зі своєю сестрою та через кордон попрямувала до східного індійського штату Західна Бенгалія. В іншому повідомленні говориться, що вона прямувала до штату Тріпура на північному сході Індії.
Як повідомляє телекомпанія CNN-News18, після втечі з Дакки колишня прем'єр-міністерка Бангладеш Шейх Хасіна висадилася в північно-східному індійському місті Агартала. Індія має намір запропонувати безпечний прохід до Хасіни, передає CNN з посиланням на джерела в розвідці.
Як пише АР, у понеділок, 5 серпня, протестувальники увірвалися в офіційну резиденцію прем’єр-міністерки Шейха Хасіни, місцезнаходження якої наразі невідоме. Зазначається, що тисячі людей увійшли в офіційну резиденцію Хасіни в Дацці після тижнів демонстрацій і сутичок із силами безпеки.
Телевізійні кадри показали натовп у вітальнях резиденції, і можна було побачити, як деякі люди виносять телевізори, стільці та столи з однієї з найбільш охоронюваних будівель у країні.
Напередодні під час антиурядових протестів у неділю, 4 серпня, у Бангладеш загинули майже 100 людей, сотні людей були поранені.
У неділю уряд оголосив вихідні з понеділка по середу. Суди закрили на невизначений термін. Послуги мобільного Інтернету відключили, а Facebook і програми обміну повідомленнями, включаючи WhatsApp, були недоступні. Наразі широкосмуговий доступ до Інтернету та послуги мобільної передачі даних відновлені, пише АР.
Молодший міністр інформації та телерадіомовлення країни Мохаммад Алі Арафат заявив, що служби відключали, щоб допомогти запобігти насильству.
За останні тижні у Бангладеш заарештували щонайменше 11 тисяч людей. Заворушення також призвели до закриття шкіл і університетів по всій країні, а влада в якийсь момент запровадила комендантську годину на випадок стрілянини на ураження.
Чому спалахнули протести в Бангладеш
У Бангладеш із червня тривали мирні студентські протести проти квот на робочі місця в держструктурах. 5 червня Верховний суд Бангладеш ухвалив відновити квоту (скасовану 2018 року), за якою 30% місць у державному секторі буде зарезервована для родичів ветеранів війни за незалежність від Пакистану в 1971 році.
Мітингарі вважають це несправедливим. Вони вказують на дискримінаційність системи і вимагають набирати працівників на роботу за реальними заслугами. Це все відбувається на тлі безробіття в Бангладеш. Близько 18 млн молоді в країні шукають роботу.
Мітинг поширився з університету в Дацці на інші заклади та міста. Уряд запровадив комендантську годину, відключив Інтернет і обмежив телефонні послуги. Правоохоронці стали розганяти протести. На 20 липня було відомо про близько 100 загиблих під час демонстрацій. 4 серпня стало відомо про ще майже 100 загиблих.