"Активність людей знизилася на 27%". Шмигаль пояснив логіку карантину вихідного дня

"Активність людей знизилася на 27%". Шмигаль пояснив логіку карантину вихідного дня

"Активність людей знизилася на 27%". Шмигаль пояснив логіку карантину вихідного дня
. Фото: УНІАН

Карантин вихідного дня знизив активність людей у великих містах. Кабмін обіцяє зниження кількості заражень завдяки цьому за два тижні.

Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Верховної Ради.

"За даними РНБО активність громадян у великих містах з населенням понад 100 тисяч у суботу знизилось майже на 19%, в неділю на 27%. Тобто, люди банально залишились вдома. Це стало найбільшим досягненням карантину та найменшим пересування людей з весни, коли діяв жорсткий карантин. Це означає що карантин вихідного дня дає свої результати", – повідомив Шмигаль.

За словами прем'єра, ефект від карантину вихідного дня у вигляді зниження захворюваності на COVID-19 стане помітним вже за два тижні.

"Основне завдання карантину вихідного дня, щоб ми вийшли на плато за кількістю захворілих. Тобто зафіксували його на цифрах не більше 12-15 тисяч випадків в день. За найближчі два тижні ми маємо побачити перші результати за умови дотримання абсолютно всіх правил. Якщо це не станеться, то ми звісно почнемо готуватися до більш жорстких карантинних заходів. Ми будемо вимушені це зробити", – зазначив прем'єр-міністр.

Підставами для таких оцінок є те, що карантин вихідного дня вже продемонстрував свою ефективність в інших країнах.

"Це не українське ноу-хау. Ми бачили ефективність карантину вихідного, коли його запровадили Туреччина та Ізраїль. Зокрема, в Ізраїлі завдяки карантину вихідного дня вдалося зменшити захворюваність на COVID-19 на 20%", – пояснив Шмигаль.

Очільник Кабміну наголосив, що в разі відсутності ефекту від карантину вихідного дня, кількість нових заражень коронавірусом в Україні сягне критичних показників за кілька тижнів.

"Без зниження активності людей завдяки карантину вихідного дня кількість нових випадків COVID-19 в Україні перетне позначку у 20 тисяч випадків на день за три тижні. Таких висновків дійшли аналітики РНБО на основі даних Академії наук. Лікарняні ліжка для хворих на коронавірус за таких умов закінчаться за місяць. І у нас не залишиться іншого вибору, окрім повного локдауну", – розповів Шмигаль.

Встановлення всеосяжного карантину, за словами прем'єра, залишається крайнім кроком.

"Ми розуміємо що впровадження довгострокового повного локдауну завдасть удару по нашій економіці.Рішення про повний локдаун не буде запроваджене до тих пір поки у нас є альтернатива. Але над цією альтернативою потрібно працювати", – наголосив Денис Шмигаль.

Що відомо

  • Станом на 17 листопада в Україні підтверджено 11 968 нових випадків захворювання на COVID-19. Померло 159 людей.
  • Кабінет міністрів запровадив в Україні загальнодержавний "карантин вихідного дня" з 14 по 30 листопада.
  • Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабмін не планує запроваджувати в Україні суворого карантину, оскільки країна не може його собі дозволити. Але продовжував розглядатися варіант введення "карантину вихідного дня".
  • Президент Володимир Зеленський підтримав запровадження "карантину вихідного дня", проте Міністерство культури та інформаційної політики та комітет Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики виступили проти цього.
На початок