Поблизу посольства Білорусі в Києві відбулася акція в пам'ять Романа Бондаренка, вбитого у сутичці через білоруську національну символіку в Мінську.
Як повідомляє кореспондент Суспільного Андрій Стасюк, в акції взяло участь кілька десятків людей.

Акція пам'яті Романа Бондаренка в Києві
Були присутні як громадяни Білорусі, так і українці.

Учасники акції
Поблизу посольства Білорусі люди запалили свічки та лампадки. Вигукували "вбивці" та "трибунал".

Загибель Романа Бондаренка
Бондаренку був 31 рік, він служив у внутрішніх військах Білорусі. За даними журналістів, ввечері 11 листопада невідомі в масках почали розрізати біло-червоно-білі стрічки у дворі на вулиці Черв'якова, відомому під назвою "Площа змін" через велику кількість білоруської національної символіки.
Після словесного конфлікту з місцевими жителями, серед яких був Роман, невідомі почали нападати на них і бити їх. Пізніше кількох людей посадили до автобуса схожого на той, яким користуються силовики. За непідтвердженою інформацією, Бондаренко знаходився в Центральному РВВС Мінська близько 1,5 годин.
За кілька годин він поступив до реанімації з важким набряком мозку, закритою черепно-мозковою травмою, гематомами. Медики зробили йому операцію, проте чоловік був у критичному стані та помер.
Що відомо
- 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента, які ні опозиція, ні міжнародна спільнота не визнали вільними та справедливими. За офіційними результатами, чинний президент Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%.
- Відтоді в Білорусі тривають щоденні протести, включно зі страйками на деяких державних підприємствах. Під час їхнього придушення були затримані тисячі людей, загинуло щонайменше троє.
- 23 вересня Лукашенка у Палаці незалежності в Мінську офіційно проголосили президентом. Церемонія інавгурації була таємною, інформація про неї розголошувалася. У той же день силовики намагалися придушити нову хвилю протестів у Мінську.
- Керівники низки країн Європи повідомили, що не визнають Лукашенка легітимним президентом. Україна також не визнала інавгурацію Лукашенка, а візит президента Володимира Зеленського на форум регіонів, який мав відбутися на початку жовтня у Білорусі, було скасовано.
- 29 жовтня Білорусь тимчасово обмежила в'їзд на територію країни через наземні КПП з Латвії, Литви, України та Польщі, і залишила пропуск лише на кордоні з Росією.