Мінцифри презентувало програму безоплатних послуг з кібердіагностики, які зможуть отримати пів тисячі українських підприємств. Йдеться про малі та середні компанії.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.
За словами очільника відомства Михайла Федорова, мета програми — надати підприємцям можливість посилити кіберзахист та передбачити можливі атаки. А також – бути готовими їх відбити.
Федоров зауважив, що від початку повномасштабної війни Росії проти України зафіксували понад 5 тисяч кібератак. Саме тому і необхідно посилювати захист.
Нині ця послуга доступна у застосунку "Дія.Бізнес". Там підприємці можуть залишити заявку та протягом п'яти днів отримати результати тестування з безпеки певного сайту чи застосунку.
"Ми запускаємо програму з кібердіагностики, щоб зміцнити український бізнес. Ворог змінює вектори атак, і під ударом дедалі частіше опиняється приватний сектор. Нам потрібно посилювати кіберстійкість держави, шукати швидкі та інноваційні рішення, які допоможуть протистояти кіберзагрозам", — розповів Михайло Федоров.
Директор Офісу з розвитку підприємства та експорту Андрій Ремізов розповів, що найбільш чутливий до певних кіберзагроз та атак – приватний сектор. Згідно з міжнародними даними, 87% компаній малого та середнього бізнесу мають вразливу до кібератак інфраструктуру.

Тим часом, за словами Ремізова, близько 40% українських малих та середніх компаній взагалі не мають плану дій у випадку кібератаки.
"Ці цифри говорять нам про те, що насправді підприємці нині потребують, по-перше, певних знань про кібербезпеку. По-друге, підтримки з боку верифікованих і кваліфікованих експертів та компаній, які можуть їм допомогти забезпечити бізнес від вразливостей", — сказав директор Офісу з розвитку підприємства та експорту.
Які послуги можна отримати безоплатно
Нині є три послуги, які можуть отримати малі та середні бізнеси.
- Послуга з тестування безпеки застосунку. Так компанія може зрозуміти вразливості свого програмного забезпечення.
- Тест на проникнення.
- Оцінка вразливостей інформаційного середовища. Вона дозволяє розуміти вразливості щодо мережевої інфраструктури тощо.
"Компанія може, по суті, обрати одну з цих послуг і отримати їх безкоштовно", — розповів під час презентації Андрій Ремізов.
Кібербезпека компаній та держустанов
Нещодавно в Україні презентували нові технічні рішення, аби захистити держустанови від DDoS атак. Такі рішення забезпечують ефективне виявлення та блокування різних типів кіберзагроз, розширений моніторинг та аналіз інтернет-трафіку. Очільник Держспецзв'язку Юрій Мироненко закликав працівників державного сектору ефективніше захищатися від кібератак з боку противника.
Раніше в Україні фіксували зростання кількості кібератак на українських бухгалтерів. Держспецзв'язку закликало керівників підприємств дотримуватися кібербезпеки – перевіряти комп’ютери на наявність індикаторів компрометації, запроваджувати необхідну політику та механізми захисту.