"Політика не змінилась": США не дозволяють удари України по території Росії ракетами ATACMS

"Політика не змінилась": США не дозволяють удари України по території Росії ракетами ATACMS

ATACMS
Випробування оперативно-тактичного ракетного комплексу ATACMS у США, 14 грудня 2021 року. AP

Сполучені Штати не змінили свою позицію щодо ударів по території Росії ракетами ATACMS. Заборона для України продовжує діяти.

Про це у соцмережі X повідомила кореспондентка Bloomberg Дженніфер Якобс, посилаючись на заяву радника президента США з нацбезпеки Джейка Саллівана.

За його словами, США все ще не "санкціонували глибокі удари" з боку України ракетами ATACMS по території Росії. Салліван додав, що "наша політика не змінилася".

Що відомо про дозвіл на удари по РФ далекобійною зброєю США

Раніше четверо офіційних осіб США, які побажали залишитися анонімними, заявили, що президент Джо Байден дав Україні добро на використання американської зброї для удару всередині Росії з обмеженою метою захисту Харкова.

Згодом держсекретар США Ентоні Блінкен підтвердив, що адміністрація президента Сполучених Штатів Джо Байдена дала Україні дозвіл бити по військових цілях в Росії з американської зброї.

Водночас Кірбі пояснив, що дозвіл обмежується Харківською областю, а також типами цілей, які Україна може вражати.

Пізніше Кірбі уточнив, що США можуть розширити дозвіл на використання Україною американської зброї для ударів по території Росії. Рішення залежатиме від ситуації на полі бою.

5 червня стало відомо, що ЗСУ вже використовували американську зброю для ударів по території Росії, після того, як США дозволили це робити. Українським оборонцям дозволили атакувати, але тільки прикордонну територію Росії біля Харківської області.

На початок