США і Україна обговорюють дозвіл на удари по РФ далекобійною зброєю

США і Україна обговорюють дозвіл на удари по РФ далекобійною зброєю

Ексклюзивно
Держдеп США
Держдеп США. Getty Images

Сполучені Штати обговорюють з Україною дозвіл на застосування американської далекобійної зброї для ударів по території Росії.

Про це у коментарі Суспільному сказав заступник помічника державного секретаря США Крістофер Сміт.

Він зазначив, що президент США дозволив використовувати американську зброю на окремих територіях всередині Росії.

"Це ґрунтується на здоровому глузді. Це не базується на конкретних географічних зонах. Йдеться про запобігання загрозам до того, як вони вторгнуться на територію України", — сказав представник Держдепу.

Сміт зазначив, що США продовжують дискусії з президентом Зеленським та його командою щодо того, що саме потрібно Україні для протидії викликам, які ставить Росія.

"Мені нема чого оголосити сьогодні, але я можу запевнити вас, що ці обговорення тривають, і ми продовжуватимемо коригувати та адаптуватись, щоб допомогти вам досягти вашої мети", — сказав він.

Раніше президент України Володимир Зеленський закликав США зняти наявні обмеження щодо ударів по території РФ, щоб захистити українські міста від ударів керованими авіабомбами.

Що відомо про дозвіл на удари по РФ далекобійною зброєю США

Раніше четверо офіційних осіб США, які побажали залишитися анонімними, заявили, що президент Джо Байден дав Україні добро на використання американської зброї для удару всередині Росії з обмеженою метою захисту Харкова.

Згодом держсекретар США Ентоні Блінкен підтвердив, що адміністрація президента Сполучених Штатів Джо Байдена дала Україні дозвіл бити по військових цілях в Росії з американської зброї.

Водночас Кірбі пояснив, що дозвіл обмежується Харківською областю, а також типами цілей, які Україна може вражати.

Пізніше Кірбі уточнив, що США можуть розширити дозвіл на використання Україною американської зброї для ударів по території Росії. Рішення залежатиме від ситуації на полі бою.

5 червня стало відомо, що ЗСУ вже використовували американську зброю для ударів по території Росії, після того, як США дозволили це робити. Українським оборонцям дозволили атакувати, але тільки прикордонну територію Росії біля Харківської області.

На початок