США планують розмістити в Німеччині далекобійні ракети "Томагавк"

США планують розмістити в Німеччині далекобійні ракети "Томагавк"

Ракета Tomahawk
Ракета Tomahawk запускається з керованого ракетного крейсера USS Cape St. George в Середземному морі 23 березня 2003 року. AP/Intelligence Specialist 1st Kenneth Moll/U.S. Navy

Сполучені Штати у 2026 році почнуть розгортати в Німеччині далекобійне озброєння, включаючи крилаті ракети Tomahawk і гіперзвукову зброю.

Про це йдеться у спільній заяві США та ФРН, опублікованій на сайті Білого дому.

"У 2026 році США розпочнуть поступове розгортання засобів ведення вогню великої дальності для своєї багатопрофільної оперативної групи в Німеччині, в рамках планування тривалого розміщення цих засобів там у майбутньому. Після повного розгортання ці засоби включатимуть ракети SM-6, Tomahawk і гіперзвукову зброю, яка має значно більший радіус дії, ніж нинішня в Європі", — йдеться у заяві.

США та ФРН наголосили, що розгортання цих передових можливостей продемонструє відданість Сполучених Штатів НАТО та їхній внесок в інтегровану європейську політику стримування.

SM-6 є основною ракетою, що використовується у складі системи протиповітряної та протиракетної оборони "Іджис", а "Томагавк" — крилата ракета з дальністю ураження до 2,5 тис. км.

На початок