Який шлях послуги, перш ніж вона з'являється в "Дії", і що буде там вже скоро — Федоров

Який шлях послуги, перш ніж вона з'являється в "Дії", і що буде там вже скоро — Федоров

Федоров про нові функції в "Дії"
Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. Суспільне Новини/Олександр Магула

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував, що вже скоро в "Дії" будуть доступні шлюб онлайн, дозвіл на зброю, електронне бронювання, свідоцтва про народження, шлюб, розлучення, зміну персональних даних та "Дія.Підпис" для юридичних осіб.

Про це міністр розповів для LІGА.nеt.

До того як у Дії з’явиться новий сервіс, минає кілька етапів, розповів у колонці глава Мінцифри. Спершу наша команда міністерства аналізує, як та чи інша послуга працює офлайн, який шлях у громадянина буде, щоб її отримати, якими нормативно-правовими актами послуга регулюється тощо.

"Потім проводимо реінжиніринг сервісу — спрощуємо всі процеси, ухвалюємо нормативно-правові акти, працюємо з експертами й переходимо до процесу розробки, тестування та запуску", — додав Федоров.

Зараз у Мінцифри більш як 100 послуг, вони на різних етапах готовності. Із 29 травня запустили бета-тестування шлюбу онлайн (в такий спосіб одружилися вже 5 пар), із початку липня проходить закрите тестування електронного бронювання, наприкінці червня стартував набір на бета-тестування свідоцтв про народження, шлюб, розлучення та зміну імені.

Зокрема, в електронному відображенні дозволу на зброю буде:

  • інформація про зареєстровану зброю;
  • відображення дозволу на неї;
  • оформлення витягу Єдиного реєстру зброї.

Електронний підпис для бізнесу пришвидшить процеси та зробить дії підприємців прозорішими.

Щодо свідоцтв — після запуску вони автоматично підтягуватимуться в "Дію", як-от документи про освіту, наприклад. Ідеться про свідоцтва про народження дитини, шлюб, розлучення та зміну імені.

На початок