В Україні відкрилась лабораторія, де розробники можуть тестувати CRPA-антени для дронів

В Україні відкрилась лабораторія, де розробники можуть тестувати CRPA-антени для дронів

Кластер оборонних технологій Brave1 відкриває лабораторію для тестування CRPA-антен для безпілотників, де розробники матимуть все необхідне для доопрацювання своїх винаходів.

Про це у Telegram повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

"Українські розробники зможуть протестувати свої CRPA-антени в спеціальній лабораторії. Такі антени визначають хибні радіоелектронні сигнали й допомагають їх ігнорувати. Як результат — ворожий РЕБ не впливає на навігацію дрона і він долітає чітко до цілі", — розповів посадовець.

За його словами, раніше виробники самі тестували CRPA-антени, але в кожного було своє обладнання й різні умови випробувань. Через це не вдавалося визначити, яка розробка найефективніша. То ж Федоров зазначив, що у лабораторії від Brave1 є все необхідне для тестування антен.

"Там за однакових умов випробовуватимуть різні розробки й можна буде порівняти їх ефективність. Під час випробувань виробники одразу зрозуміють, яка антена просто зараз готова до роботи на фронті, а яку треба доопрацювати", — сказав міністр.

Він додав, що оборонним інноваторам, які бажають протестувати антени власного виробництва в новій лабораторії, треба заповнити форму за цим посиланням.

Кластер Brave1

26 квітня 2023 року в Україні запустили Defence Tech кластер Brave1. Він став єдиною платформою для співпраці розробників військових технологій з компаніями, державою та армією. Платформа дозволить збільшити виробництво зброї та техніки.

3 березня 2024-го глава мінцифри Михайло Федоров розповів, що кластер оборонних технологій Brave1 профінансував 173 гранти на загальну суму 3 мільйони доларів для розробників, які створюють інновації у сфері озброєнь.

Що відомо про виробництво БПЛА в Україні

Президент Володимир Зеленський під час пресконференції за підсумками 2023 року розповів, що у 2024 році Україна виробить мільйон БПЛА.

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін наприкінці грудня 2023 року оголосив, що в Україні понад 200 заводів, які у 2024 році будуть виробляти мільйон дронів для ЗСУ.

Раніше генеральний директор АТ "Українська оборонна промисловість" Герман Сметанін в інтерв'ю "ЄП" інформував, що Україна розпочала серійне виробництво нового дрона-камікадзе.

На початок