Омбудсман обговорив з турецьким колегою можливий візит до українських полонених в Росії

Омбудсман обговорив з турецьким колегою можливий візит до українських полонених в Росії

Дмитро Лубінець
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець під час Саміту миру у Швейцарії, 15 червня 2024 року. Суспільне Новини/Владислав Кравець

Український омбудсман України провів онлайн-зустріч зі своїм турецьким колегою, Шерефом Малкочем. Під час розмови висловлено подяку пану Малкочу за продуктивну співпрацю, особливо у питаннях захисту прав українських дітей у Туреччині, постраждалих від російської агресії. Було обговорено посилення спільної роботи з ЮНІСЕФ.

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у Telegram.

Особливу увагу приділили питанням щодо механізмів повернення українських цивільних заручників. На зустрічі був присутній Наріман Джелял, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, який поділився своїми думками про російську неволю, в якій перебував з 2021 року.

Ключовим моментом обговорення стала можливість візиту пана Малкоча до Росії з метою моніторингу дотримання прав українських військовополонених. Цей візит може стати важливим кроком у забезпеченні прав наших громадян, які знаходяться в полоні.

"Працюємо далі задля звільнення всіх наших громадян — і дорослих, і дітей!" — підкреслив український омбудсман.

Що відомо про обміни військовополоненими

25 червня між Україною та Росією відбувся обмін полоненими. У цьому обміні також сприяли ОАЕ. З російського полону вдалося повернути 90 людей. Зокрема додому приїхали захисники Маріуполя, ЧАЕС, тероборонівці та прикордонники.

Україна повернула 5 жінок під час обміну, який відбувся ще 31 травня.

29 травня в офісі уповноваженого з прав людини Дмитра Лубінця спростували заяви Уповноваженої з прав людини в Росії Тетяни Москалькової про те, що нібито “обміни полоненими з Україною призупинені через надумані вимоги української сторони”, не відповідають дійсності. Москалькова заявила, що "обмін військовополоненими між Росією та Україною призупинено на кілька місяців". При цьому вона звинуватила Київ у "неправдивих вимогах".

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що не виключає обміну полонених "всіх на всіх" до закінчення війни.

На початок