"Більше ППО та F-16": Зеленський у Вашингтоні зустрівся із Шольцом

"Більше ППО та F-16": Зеленський у Вашингтоні зустрівся із Шольцом

Зустріч української та німецької делегацій на полях саміту НАТО, Вашингтон, США
Зустріч української та німецької делегацій на полях саміту НАТО, Вашингтон, США. ОПУ

На полях саміту НАТО, який відбувається у Вашингтоні, президент Володимир Зеленський зустрівся із німецьким канцлером Олафом Шольцом. Сторони обговорили багато питань, які стосуються обороноздатності України.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента України.

Серед іншого глава України відзначив критичну важливість термінового постачання в Україну додаткових систем ППО на тлі цілеспрямованого знищення Росією важливих об’єктів української цивільної інфраструктури, включно з енергетичною системою та медичними закладами.

"Заява щодо постачання додаткових систем Patriot є важливою, і ми вдячні Німеччині та партнерам за такий крок. Водночас нам потрібно більше допомоги для протидії російським ударам із повітря: більше систем ППО та літаки F-16", – зазначив він.

Сторони також засудили російську атаку на дитячу лікарню "Охматдит". Зеленський подякував за готовність Німеччини прийняти її пацієнтів.

Також Зеленський розповів Шольцу про ситуацію в повітряному просторі та на фронті, зокрема на Харківському напрямку та сході України. Співрозмовники обговорили стратегії боротьби з носіями російських керованих авіабомб та розвідувальними дронами.

Окремо приділили увагу результатам першого Саміту миру та майбутнім заходам щодо їх втілення.

Під час зустрічі також йшлося про практичну реалізацію рішення "Групи семи" (G7) щодо виділення Україні 50 млрд доларів за рахунок заморожених російських активів.

Саміт НАТО у Вашингтоні 2024 року

9 липня у Вашингтоні розпочався 75-ювілейний Саміт НАТО. Окрім 32 членів Альянсу, на заході будуть представники 35 країн-партнерів, зокрема й Україна. Серед ключових тем саміту — захист Альянсу на тлі російської агресії в Україні, колективна оборона, військова присутність на східному фланзі НАТО та ядерне стримування.

Володимир Зеленський напередодні саміту заявив, що він має стати "платформою Patriot" для України, а також очікуються нові безпекові угоди та "потужні кроки від США". Водночас бажаного запрошення на вступ до Альянсу Україна на цьому саміті не отримає.

На початок