Союзники по НАТО мають дозволити Україні використовувати зброю без обмежень — президент Латвії

Союзники по НАТО мають дозволити Україні використовувати зброю без обмежень — президент Латвії

Президент Латвії Едгарс Рінкевичс
Президент Латвії Едгарс Рінкевичс. Суспільне/Дмитро Панов

Країни НАТО мають обговорити на саміті у Вашингтоні необхідність дозволити Україні використовувати всю передану зброю без будь-яких обмежень.

Про це заявив президент Латвії Едгарс Рінкевичс, передає Укрінформ.

"Я впевнений, що сьогодні-завтра ми приймемо рішення про дуже суттєвий пакет підтримки для України. На моє переконання, союзники повинні активізувати всі зусилля. Я також вважаю, що ми повинні відверто обговорити необхідність дозволити українцям використовувати всю зброю без будь-яких обмежень", — заявив він.

Рінкевичс також висловив сподівання, що на саміті буде досягнуто домовленості про "незворотність шляху України до НАТО".

"Я вірю, що ми не побачимо тут ніякої драми, але, звичайно, велике питання полягає в тому, що коли ця зустріч закінчиться і коли буде прийнята декларація, як практично ми збираємося підтримати Україну та реалізувати цю незворотність", — зазначив президент Латвії.

Саміт НАТО у Вашингтоні 2024 року

У Вашингтоні, округ Колумбія, з 9 по 11 липня, проходить саміт НАТО. На захід також запрошені міністри закордонних справ 35 країн-партнерів, які не входять до Альянсу. Серед відомих учасників – міністри закордонних справ Ізраїлю, Єгипту, Йорданії, Катару та Об’єднаних Арабських Еміратів. Також на Саміті буде й Україна.

Це вже буде третій саміт поспіль, у роботі якого візьмуть участь не лише глави держав усіх 32 країн-членів НАТО, а і лідери індо-тихоокеанських країн-партнерів: Австралії, Японії, Південної Кореї та Нової Зеландії.

На початок