Зеленський пояснив, чому не можна заморожувати війну з Росією

Зеленський пояснив, чому не можна заморожувати війну з Росією

Зеленський на саміті НАТО 9 липня
Президент України Володимир Зеленський виступає з промовою в Президентському фонді та Інституті Рональда Рейгана на полях 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні, США, 9 липня 2024 року. REUTERS/Kevin Mohatt

Президент України Володимир Зеленський переконаний, що в разі замороженого конфлікту України та Росії Кремль за якийсь час знову неодмінно розпочне військове вторгнення — "це питання років".

Про це він сказав 9 липня, виступаючи в Президентському фонді та Інституті Рональда Рейгана в США.

Зеленський прокоментував потенційні шляхи звершення війни у відповідь на запитання модератора. На думку президента, найкращий шлях до закінчення війни — протягом кількох місяців організувати другий Саміт миру.

А світ тим часом має натиснути на лідера Кремля Володимира Путіна, щоб зупинити війну.

Ведучий Fox Брет Баєр запитав у Зеленського, чи досі метою України є повернення до кордонів 1991 року. На що політик відповів:

"Коли ви говорите про території, то ви повинні розуміти, що нам потрібно врятувати людей, державу. Ми не член НАТО, у нас немає такої парасольки, і тому нам потрібно, щоб Путін програв.

Україна, запевнив Зеленський, не хоче, щоб Путін був на її території, тому що в будь-якому випадку це буде заморожений конфлікт.

"І це питання років — коли він знову прийде з вторгненням. А він це зробить", — додав глава держави.

Зеленський звернув увагу, що та чи інша угода з Путіним потенційно не спрацює, так само як Мюнхенська угода 1938 рокуДокумент, підписаний у Мюнхені в ніч з 29 на 30 вересня 1938 главами урядів Німеччини (А.Гітлер), Великої Британії (А.-Н.Чемберлен), Франції (Е.Даладьє) та Італії (Б.Муссоліні). Там без участі представників Чехословаччини обговорювалася вимога Німеччини, щоби їй передали Судетську область Чехословаччини з усім населенням у 3 млн людей — документ з Гітлером не спрацював.

"Мені здається, що йому [Путіну] подобається процес. Йому не важливо, що окупувати. Йому подобається процес. Це його історія. І він буде робити це з однією державою, з іншою (...) Тому неважливо, коли, але питання в тому, хто його може зупинити".

Як приклад Зеленський навів політичну окупацію Білорусі та поділ Грузії

Саміт НАТО й участь у ньому Зеленського

9 липня у Вашингтоні розпочався 75-ювілейний Саміт НАТО. Окрім 32 членів Альянсу, на заході представлені 35 країн-партнерів, зокрема й Україна. Серед ключових тем саміту — захист Альянсу на тлі російської агресії в Україні, колективна оборона, військова присутність на східному фланзі НАТО та ядерне стримування.

Володимир Зеленський напередодні саміту заявив, що він має стати "платформою Patriot" для України, а також очікуються нові безпекові угоди та "потужні кроки від США". Водночас бажаного запрошення на вступ до Альянсу Україна на цьому саміті не отримає.

Президент України Володимир Зеленський прибув до Сполучених Штатів для участі у саміті Північноатлантичного альянсу. Також очікується, що на полях заходу він зустрінеться з американським президентом Джо Байденом. Український президент у США закликав зняти обмеження на удари по території РФ і заявив, що Україні потрібні 128 літаків F-16, щоби зрівняти сили з Росією в небі.

На початок