У Франції стартував другий тур парламентських виборів

У Франції стартував другий тур парламентських виборів

ЗМІ
Вибори у Франції
Люди проходять повз знак, який вказує на виборчу дільницю, розташовану біля школи, перед другим туром дострокових парламентських виборів у Франції, Нант, Франція , 3 липня 2024 року. REUTERS/Violeta Santos Moura

У Франції сьогодні, 7 липня, розпочався другий тур парламентських виборів. Виборчі дільниці відкрилися о 8:00 і закриються о 18:00 в селищах і невеликих містах та о 20:00 у великих за місцевим часом.

Про це повідомляє агентство Reuters.

Екзит-поли та перші результати очікуються після 20:00.

Опитування свідчать — у партії президента Емманюеля Макрона не має переваги на виборах. Істотно більше шансів — в ультраправого "Національного об'єднання". Йому пророкують близько 37% голосів, 29% можуть отримати ліві, і лише на третьому місті з 21% — центристи з Ensemble, коаліції, яка включає партію "Відродження" Макрона.

Що відомо про вибори у Франції

9 червня президент Франції Емманюель Макрон розпустив Національні збори —французький парламент.

Макрон пішов на такий крок після поразки на виборах в Європарламент. Ультраправе "Національне об’єднання" (RN) Марін Ле Пен набра близько 33%, партія Макрона 15%, соціалісти 14%.

Перший тур позачергових виборів відбувся 30 червня.

За даними екзитполів, ультраправа партія "Національне об'єднання" Марін Ле Пен лідирує у першому турі парламентських виборів у Франції, передає Le Figaro — у неї близько 34% голосів.

На другому місці блок лівих партій "Новий народний фронт" — близько 29%. Далі — партія чинного президента Макрона, яка набирає 21,5% голосів.

Голова лівого альянсу (президентська партія) "Новий народний фронт" Жан-Люк Меланшон заявив, що партія зніме кандидатів, які посядуть треті місця, щоб збільшити шанси інших кандидатів перемогти партію Марін Ле Пен у другому турі парламентських виборів.

На початок