Більшу частину доби 5 липня застосовуватимуть три черги графіків відключень — Укренерго

Більшу частину доби 5 липня застосовуватимуть три черги графіків відключень — Укренерго

Лампочка, світло
Лампочка, світло. Getty Images

У п'ятницю, 5 липня, в Україні обмеження електроенергії діятимуть протягом доби. Обленерго застосовуватимуть три черги графіків відключень протягом 20 годин.

Про це повідомляє Укренерго.

"Завтра, 5 липня, графіки погодинних відключень діятимуть протягом всієї доби. З 00:00 до 03:00 та з 23:00 до 24:00 будуть задіяні дві черги графіків відключень, у решту годин – три черги", — йдеться у повідомленні.

Живлення об’єктів критичної інфраструктури обмежуватись не буде.

Тим часом у ДТЕК повідомили, що у Києві, Київській області, на Одещині, Донеччині, Дніпропетровщині може застосовуватись світло-сіра зона відключень.

Що відомо про відключення світла з травня 2024

Після кількох масованих обстрілів Росії по енергосистемі України "Укренерго" вимушене було запровадити контрольовані аварійні відключення світла в усіх регіонах України. Компанія ввела аварійні вимкнення з 14 травня, а з 16 — запровадила графіки відключень, довівши до всіх областей ліміт споживання.

З 29 травня відключення призупинили завдяки активній роботі сонячних електростанцій та збільшення обсягів виробництва атомних станцій після виходу з планового ремонту 2 блоків. Але голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що це лиш тимчасове покращення.

В Україні з суботи, 8 червня, в тестовому режимі запровадили новий порядок графіків погодинних відключень електроенергії, який має забезпечити коротшу тривалість обмежень. До кінця липня ситуація зі світлом буде важчою. Зменшення обсягів відключень прогнозується наприкінці липня.

На початок