Керівник проєкту "Радіодиктант-2020" і член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України з радіомовлення Дмитро Хоркін повідомив, що за перші 3 години після ефіру ювілейного диктанту національної єдності на скриньку rd@ukr.radio надійшло 7 тисяч листів.
"Про остаточну кількість електронних листів повідомимо у середу об 11:00 годині. А щодо паперових — аж за 2 тижні, адже диктант писали, навіть, на Антарктиді", — повідомив Хоркін Суспільному.
За його словами, перевірка текстів триватиме щонайменше місяць.
"Точну дату оприлюднення результатів і переможців повідомимо згодом. Але це точно буде до Нового року", — розповів Хоркін.
Читайте також: "Ранній підйом й артикуляційна гімнастика. Як Римма Зюбіна готувалася до диктанту єдності"
Керівник проєкту підтвердив, що у залі Національної бібліотеки імені Вернадського диктант вперше писав прем'єр-міністр України.
"Раніше диктант вже писали міністри та депутати, проте перших осіб держави не було", - сказав він.
Хоркін додав, що для команди Українського радіо перевірка диктантів стане "неабияким викликом", адже якщо листів буде понад 20 тисяч, потрібно буде шукати додаткових "перевіряльників".
Що відомо
- У День української писемності та мови в Україні пройшов ювілейний двадцятий диктант національної єдності. В його написанні, серед інших, взяли участь прем’єр-міністр Денис Шмигаль, мовний омбудсман Тарас Кремінь, народні депутати та відомі артисти.
- Радіодиктант національної єдності цьогоріч проводять вдвадцяте. Традиційно він відбувається у День української писемності та мови — 9 листопада.
- Диктант написав лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, письменник і видавець Іван Малкович.Текст читатиме актриса театру і кіно, голос театру перед мікрофоном на радіо "Культура" Римма Зюбіна.
- Почути диктант можна було на "Українському радіо" та на радіо "Культура". На сайті ukr.radio у розділі "Як слухати" можна подивитися мапу частот "Українського радіо" для свого регіону.
- Також радіодиктант можна послухати в інтернеті, дивитися на телеканалах UA: Перший та UA: Культура й на каналах регіональної мережі. Крім того, спецпроєкт транслюватиметься на сторінці Українського радіо та корпоративній сторінці Суспільного мовлення у Facebook та на YouTube телеканалу UA: Перший.