5 листопада російські окупанти 11 разів порушили режим припинення вогню. Один український захисник отримав поранення.
Про це повідомляє штаб ООС у ранковому зведенні.
Поблизу Попасної окупанти застосували БПЛА для скидання пострілу ВОГ-17. Внаслідок підриву ВОГ-17 один військовослужбовець Об’єднаних сил отримав осколкові поранення. Військового шпиталізували. Стан його здоров’я задовільний.
"Про зухвалі та підступні дії російсько-окупаційних військ негайно було повідомлено представників ОБСЄ через Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін", - розказали у штабі.
Бойовики відкривали вогонь з мінометів, великокаліберних кулеметів, гранатометів різних систем та стрілецької зброї неподалік Старогнатівки, Авдіївки та Водяного.
"Адекватним вогнем у відповідь зі штатного озброєння оборонці Водяного рішуче подавили ворожу активність та змусили противника припинити обстріли", - додали у повідомленні.
Від початку 6 листопада на усіх ділянках лінії розмежування спостерігається тиша, вогневих провокацій з боку збройних формувань РФ та її найманців не зафіксовано.
Що відомо
- 3 листопада російські окупанти шість разів відкривали вогонь по позиціях українських захисників. Один військовослужбовець Об'єднаних сил отримав поранення.
- Тристороння контактна група узгодила розведення сил на 4 ділянках на Донбасі.
- На позачерговому засіданні Тристоронньої контактної групи 30 жовтня сторони домовились дотримуватись режиму припинення вогню.
- 2 вересня Тристороння контактна група з врегулювання ситуації на Донбасі погодила розмінування 20 ділянок в зоні ООС. Також учасники ТКГ погодили чотири ділянки розведення сил і засобів.
- 22 липня відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи у форматі відеоконференції, на якому учасники домовились про припинення вогню на Донбасі. Воно набирає чинності з 00.00 годин 27 липня 2020 року.
- В ОБСЄ пояснили, що передбачає посилення режиму припинення вогню на лінії зіткнення.
- Штаб ООС повідомив, що збройні сили України готові "дати належну відсіч" противнику у разі порушення домовленостей, для чого в командуванні об’єднаних сил створені відповідні додаткові резерви.