Парламент Нідерландів проголосував за схвалення переговорних рамок для вступу України до ЄС

Парламент Нідерландів проголосував за схвалення переговорних рамок для вступу України до ЄС

ЗМІ

Парламент Нідерландів сьогодні 20 червня проголосував за схвалення переговорних рамок для вступу України та Молдови до Європейського Союзу.

Про це повідомляє Euractiv.

Зазначається, що після голосування Нідерландів у ЄС усунули останню перешкоду для офіційного відкриття перемовин.

Раніше новий ультраправий уряд Нідерландів на чолі з прем’єр-міністром Діком Схоофом заявив, що підтримає обидві країни на шляху до вступу, однак рішення потребувало офіційного схвалення парламенту.

14 червня посли Європейського Союзу погодили переговорні рамки для перемовин про вступ до ЄС України та Молдови. Перші міжурядові конференції будуть скликані 25 червня.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня 2022 року надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 26 вересня 2023 року повідомив, що на урядовому рівні 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба провести для наступного кроку на шляху вступу до ЄС, повністю виконані.

7 листопада 2023 року "Радіо Свобода", посилаючись на звіт ЄК щодо України, поінформувала, що Європейська комісія вважає повністю завершеними чотири з семи рекомендацій.

8 листопада 2023 року Європейська комісія рекомендувала Раді Європейського союзу розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Євросоюзу. Рамки переговорів ухвалять у березні 2024 року.

Згодом Єврокомісія оприлюднила повний розгляд висновків, які були внесені в щорічну доповідь 2023 року щодо розширення в контексті ЄС подання української заявки на членство в Європейському союзі.

На початок