Атака на енергообʼєкти, оборонна співпраця із Францією та українець на ТЕС в Болгарії — новини ранку 20 червня

Атака на енергообʼєкти, оборонна співпраця із Францією та українець на ТЕС в Болгарії — новини ранку 20 червня

Теплоелектростанція
Співробітник проходить біля теплоелектростанції, пошкодженої внаслідок ракетного удару з боку РФ, 12 квітня 2024. REUTERS/Valentyn Ogirenko

Через нічні російські обстріли пошкоджені енергообʼєкти у чотирьох областях, у Болгарії затримали чоловіка з українськими документами за шпигунство на ТЕС та Франція підписала угоди про військову співпрацю з Україною — Суспільне зібрало головні новини ранку 20 червня.

Нічна атака на Україну

Командування Повітряних сил ЗСУ попереджало про атаку безпілотників. Вночі повітряну тривогу оголошували у щонайменше 16 областей України. За інформацією Укренерго, пошкоджене обладнання на енергообʼєктах у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Київській областях. Наслідки уточнюються. У деяких областях через це змінили графіки знеструмлень.

Вночі обласні військові адміністрації деяких областей повідомляли про звуки вибухів та атаки безпілотників у своїх регіонах, зокрема у Вінницькій, Запорізькій та Київській областях.

Доповнення: 20 червня за вказівкою "Укренерго" графіки погодинних відключень електроенергії будуть застосовуватись по всій Україні з 06:00 до 00:00.

Військова співпраця Франції та України

Державне підприємство "Укроборонпром" уклало щонайменше три угоди з французькою оборонною компанією Thales, йдеться в повідомленні на сайті компанії.

Перша з угод говорить про намір створити в Україні спільне підприємство для збільшення поставок військової техніки в країну. Друга угода — Thales зобов’язується забезпечувати інтенсивне технічне обслуговування, тестування та спеціалізоване навчання, зокрема з електронної боротьби. Третю угоду підписали Thales і українська компанія FRDM, яка спеціалізується на безпілотниках і безпілотних наземних апаратах.

Ці угоди спрямовані на посилення оперативної підтримки передових операцій Збройних сил України та зміцнення місцевої обороноздатності.

У Болгарії затримали українця на ТЕС

23-річного чоловіка з українськими документами затримали в Болгарії та звинуватили у шпигунстві, повідомляє BNT. Він незаконно проник на територію ТЕЦ "Маріца Ізток 2", де його і затримала служба охорони. Під час обшуків у нього знайшли дрони, мобільні телефони та численні сім-карти.

Місцеві ЗМІ повідомили, що чоловіка заарештували та звинуватили у зборі інформації, що становить державну таємницю, з метою передачі її іноземній державі. За словами заступника міського прокурора Софії Христа Крастева, національній безпеці Болгарії нічого не загрожує.

Союзники обговорюють, які зобов'язання дати Україні щодо членства в НАТО

Сполучені Штати та їхні союзники обговорюють зобов’язання щодо членства України в НАТО на майбутньому 75-му ювілейному саміті у Вашингтоні, повідомляє CNN.

Як повідомляє телеканал, офіційні особи США та Німеччини запропонували надати Україні так званий "міст" до НАТО на саміті наступного місяця. Американський чиновник сказав CNN, що адміністрація Байдена не вважає, що слово "незворотний" заслужить підтримку всього альянсу, зокрема Угорщини.

Один центральноєвропейський дипломат сказав, що "більшість країн Центрально-Східної Європи розчаровані двозначністю та зволіканням адміністрації Байдена" в окресленні конкретного шляху для вступу України до НАТО.

Україна—НАТО: 30 вересня 2022 року Україна підписала заяву на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без плану дій щодо членства в альянсі.

За результатами саміту 11-12 липня у Вільнюсі країни НАТО прийняли пакет із трьох частин, щоб наблизити Україну до Альянсу, і відмовилися від Плану дій щодо членства (ПДЧ), проте Київ так і не отримав повного запрошення. Цього очікують на саміті у Вашингтоні 9-11 липня.

На початок