Конгресмени у США обмірковують пропозиції розширити військовий призов на жінок

Конгресмени у США обмірковують пропозиції розширити військовий призов на жінок

Військовослужбовці армії США
Військовослужбовці армії США позують для фотографій після церемонії військового параду у Вільнюсі, Литва, середа, 23 листопада 2022 року. AP/Міндаугас Кульбіс

Конгрес США розглядає пропозиції щодо оновлення обов’язкового призову, включно з розширенням його вперше на жінок і автоматичною реєстрацією тих, хто має право на призов.

Про це пише американська газета The New York Times.

Нині через Сенат та Палату представників (верхня та нижня палати Конгресу) проходять пропозиції, проте, як пише, газета, вони мають невеликі шанси стати законом. Але дебати щодо можливих змін відображають те, що Конгрес переглядає закон щодо оборони та кадрових проблем у Пентагоні, а також низки ризиків у світі.

Минулого тижня Палата прийняла щорічний законопроект про оборонну політику, який містить двопартійну пропозицію, яка передбачає автоматичну реєстрацію для призову та збільшення максимального віку до 26 років.

Водночас комітет Сенату минулого тижня схвалив версію законопроекту про політику Пентагону, який розширить вимогу реєстрації для жінок. Сенатор Джек Рід, демократ від Род-Айленда та голова комісії, підтримав проєкт паритетної пропозиції.

Чинний закон вимагає, щоб більшість чоловіків віком від 18 до 25 років реєструвались у Selective Service — агентстві, яке веде базу даних інформації про військовозобовʼязаних. Програма спрямована на те, щоб дозволити військовим чиновникам визначати, хто має право бути призовником у разі, якщо Конгрес і президент активізують призов, що востаннє сталося в 1973 році наприкінці війни у ​​В'єтнамі, пише газета. Відмова від реєстрації вважається злочином і може призвести до різноманітних покарань.

З 2016 року жінкам у США дозволили служити в армії на будь-якій посаді, включно з наземними бойовими діями, і існує деяка частка обох партій, які підтримують ідею про те, що жінки також мають підлягати призову.

На початок