"Липень буде важкий": гендиректор Yasno про дефіцит електроенергії

"Липень буде важкий": гендиректор Yasno про дефіцит електроенергії

В Україні є дефіцит електроенергії і наступні місяць-півтора ситуація буде досить складна.

Про це в етері Суспільного сказав генеральний директор YASNO Сергій Коваленко.

"З цього тижня, десь місяць-півтора, у нас буде досить суттєвий дефіцит. У нас йде ремонтна кампанія атомних блоків. Тому липень буде у нас досить важкий з погляду дефіциту, і, як наслідок, дефіциту з погляду відключень для населення та бізнесу", — сказав він.

Коваленко також зазначив, що графіки відключень для населення не зміняться і нагадав, що Україна вже тиждень живе "в новому підході щодо розподілу обмежень по регіонах".

"На мій погляд, підхід більш збалансований, і ми бачимо це по Києву, тому що зараз Укренерго дає команди щодо відключень по конкретних групах, або, як ще називають, чергах. Тому, на мій погляд, з того, що ми бачили за цей тиждень — графіки відключення світла більш збалансовані між регіонами", — сказав гендиректор YASNO.

Водночас він зазначив, що відповідно до інформації від Укренерго — буде "трішки більше відключень" у період з 11:00 до 22:00.

"У нас є більше споживання в ранковий пік, і найбільший пік у нас увечері. Але зараз така ситуація, що у нас дефіцит, нам не вистачає електроенергії більше ніж тільки в пікові години. У вечірній пік, дефіцит буде найбільший", — сказав Коваленко.

Що відомо про відключення світла з травня 2024

Після кількох масованих обстрілів Росії по енергосистемі України "Укренерго" вимушене було запровадити контрольовані аварійні відключення світла в усіх регіонах України. Компанія ввела аварійні вимкнення з 14 травня, а з 16 — запровадила графіки відключень, довівши до всіх областей ліміт споживання.

З 29 травня відключення призупинили завдяки активній роботі сонячних електростанцій та збільшення обсягів виробництва атомних станцій після виходу з планового ремонту 2 блоків. Але голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що це лиш тимчасове покращення.

В Україні з суботи, 8 червня, в тестовому режимі запровадили новий порядок графіків погодинних відключень електроенергії, який має забезпечити коротшу тривалість обмежень.

Останні масовані обстріли України

22 березня Росія почала новий етап масованих обстрілів української енергетики. Тоді окупанти випустили 88 ракет і 63 "шахедів", що стало найбільшою атакою на енергосистему за час війни. Зокрема росіяни вдарили по ДніпроГЕС.

Уночі 29 березня Росія здійснила комбіновану атаку по території України із застосуванням ударних дронів і ракет. У Повітряних силах ЗСУ вказали, що було знищено 26 ракет різних типів та 58 "шахедів".

Вранці 11 квітня РФ випустила понад 40 ракет та ще близько 40 дронів по об’єктах критичної інфраструктури Харкова та області, по Київській, Запорізькій, Одеській та Львівській областях.

У компанії ДТЕК оголосили про серйозні пошкодження обладнання внаслідок удару РФ по двох теплоелектростанція в Україні. Енергетики ліквідовували наслідки та відновлювали роботу обладнання.

Згодом у "Центренерго" уточнили, що внаслідок обстрілу російськими окупантами повністю знищено Трипільську ТЕС. На місці виникла масштабна пожежа. Повідомлялося, що втрачено 100% генерації енергії.

Вночі 8 травня Росія завдала чергового масованого повітряного удару по території України. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, РФ атакувала об’єкти генерації та передачі електроенергії у Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській та Вінницькій областях. У ДТЕК повідомили, що під російські удари потрапили три українські теплоелектростанції (ТЕС). Обладнання станцій було пошкоджене.

Вночі 1 червня російські окупанти завдали потужного ракетно-авіаційного удару по об’єктах критичної інфраструктури в різних регіонах України, застосувавши ракети повітряного, морського та наземного базування, а також ударні БпЛА типу "Shahed". У ніч проти 1 червня сили протиповітряної оборони збили 35 крилатих ракет і 46 "шахедів", якими РФ атакувала Україну. Усього військо РФ випустило 53 ракети різних типів та 47 ударних БпЛА.

Як повідомили у ДТЕК, у ніч проти 1 червня Росія атакувала дві теплоелектростанції ДТЕК, там серйозно пошкоджене обладнання.

Як повідомили в "Укренерго", 1 червня росіяни завдали нового удару по енергооб'єктах України. Є пошкодження обладнання на об'єктах в Запорізькій, Дніпропетровській, Донецькій, Кіровоградській, Івано-Франківській областях.

На початок