Що означатиме участь Росії в другому Саміті миру — прокоментував Зеленський

Що означатиме участь Росії в другому Саміті миру — прокоментував Зеленський

Зеленський на саміті миру 16 червня про участь РФ у мирному процесі
Президент України Володимир Зеленський на пресконференції за підсумками Глобального саміту миру, Бюргеншток, Швейцарія, 16 червня 2024 року. Суспільне Новини/Владислав Кравець

Президент України Володимир Зеленський вважає, що якщо РФ братиме участь у другому Саміті миру, то це буде знаком того, що вона хоче завершити війну та встановити мир.

Про це Зеленський сказав на пресконференції після Глобального саміту миру 16 червня.

"Стосовно війни я б не думав, що буде у 2025 році тощо. Все залежить від двох речей: нашої сили на полі бою, а також сили політичної та дипломатичної роботи. Що стосується дипломатичної роботи, якщо нам все вдасться... Не все, а майже все, то ми дійдемо до другого саміту", — сказав президент.

Присутність російських представників на другому Саміті миру говоритиме про те, що вони хочуть миру, що Росія вирішила закінчити війну.

"Не хочу гратись словами — вирішили вони чи їх змусив світ, — для нас, громадян України — ми боремось за те, щоби змусив світ", — підсумував глава держави.

Раніше Зеленський заявив, що вже триває підготовка до другого Саміту миру. Це займе місяці, а не роки, і вже є країни, що зголосилися прийняти другий саміт — Україна веде з ними перемовини.

Що відомо про Саміт миру

15-16 червня у Бюргенштоку у Швейцарії триває перший Глобальний саміт миру за ініціативи України. Участь у ньому беруть делегації з 92 країн та 8 світових організацій.

Мета саміту — на найвищому рівні узгодити три з десяти пунктів української "формули миру" — щодо ядерної і продовольчої безпеки та звільнення українських полонених і депортованих, зокрема, й дітей. Росія на перший Саміт миру не запрошена.

Підсумкову декларацію Саміту миру підписали 80 країн і 4 організації. Комюніке не підтримали Індія, Бразилія, Саудівська, Таїланд тощо. Але до документа можуть долучитися будь-які країни й після завершення саміту.

Удень 16 червня Офіс президента оприлюднив спільне комюніке про основи миру, в якому Росію звинувачують у масштабних людських стражданнях та закликають поважати територіальну цілісність України. Водночас у документі зазначається, що досягнення миру вимагає діалогу між усіма сторонами конфлікту.

Команда Суспільне Новини працює в Бюргенштоку — слідкуйте за останніми новинами з саміту в нашому текстовому онлайні.

На початок