Президентка Грузії прокоментувала відсутність Росії на саміті миру

Президентка Грузії прокоментувала відсутність Росії на саміті миру

Ексклюзивно
Саломе Зурабішвілі на саміті миру 15 червня
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі перед церемонією відкриття Глобального саміту миру на курорті Бюргеншток, Швейцарія, 15 червня 2024 року. REUTERS/Denis Balibouse

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі вважає, що Росія не готова обговорювати мир в Україні. Проте пункти формули миру Зеленського доречні. Надалі партнерам слід глибоко обговорювати територіальну цілісність України.

Про це вона сказала в коментарі Суспільному перед офіційним відкриттям Глобального саміту миру 15 червня.

"[Росія] показує, що вона не готова серйозно обговорювати мирний процес. Вона може лише говорити про мирний процес, але не обговорювати його, тому це не заходить дуже далеко", — заявила Зурабішвілі.

Кореспондентка Суспільного запитала політикиню, що та думає про наступні пункти формули президента України Володимира Зеленського й чи важчі вони для ведення перемовин.

"Я думаю, що ці пункти дуже розумні й усі можуть їх підтримати. Це початок процесу. Це, звичайно, не розв'язує головних питань, тому що головні питання — це повага до територіальної цілісності сусідів. І це те, що має бути, врешті-решт, у певний момент часу, глибоко обговорено", — наголосила президентка Грузії.

Зурабішвілі не може сказати, на яких умовах Москва може піти на переговори: "Про це треба питати у Росії. Мені шкода, що їх тут немає".

Що відомо про Саміт миру

15-16 червня у Бюргенштоці у Швейцарії триває перший Глобальний саміт миру за ініціативи України. Участь у ньому візьмуть делегації з 92 країн та 8 світових організацій.

Мета саміту — на найвищому рівні узгодити три з десяти пунктів української "формули миру" — щодо ядерної і продовольчої безпеки та звільнення українських полонених і депортованих, зокрема, й дітей. Росія на перший Саміт миру не запрошена, утім, імовірно, її запросять на наступні — коли погодять позиції країн по положеннях "Формули миру".

Про це заявив глава Офісу президента України Андрій Єрмак перед відкриттям Глобального саміту миру у Швейцарії, передає кореспондентка Суспільного.

Команда Суспільне Новини працює в Бюргенштоці — слідкуйте за останніми новинами з саміту в нашому текстовому онлайні.

На початок