Перемога Райковича та як триває підрахунок голосів на Кіровоградщині

Перемога Райковича та як триває підрахунок голосів на Кіровоградщині

Перемога Райковича та як триває підрахунок голосів на Кіровоградщині
УНІАН

Переможцем виборів серед кандидатів на посаду міського голови Кропивницького став Андрій Райкович. Про це сказала голова міської територіальної виборчої комісії Тетяна Буземська. Нині чекають протоколів з результатами голосування за кандидатів у депутати міської ради, у двох громадах області вирішують спори щодо голосування.

Результати виборів голови Кропивницького такі

  1. Андрій Райкович ("Пропозиція") 53,5% – 27 839 голосів
  2. Артем Стрижаков ("Перспектива міста") – 10 338 голосів
  3. Ольга Ковальова-Алокілі ("Слуга народу") – 3 376 голосів.

Всього на виборах 25 жовтня за 10 кандидатів проголосували 50 919 людей.

"Далі ми чекаємо підсумкові протоколи з Фортечної і Подільської районних комісій з виборів депутатів міської ради", – сказала голова комісії. Після оголошення протоколу з результатами оголосять виборчу квоту та розподілять кількість мандатів, які отримає кожна політична сила у міськраді Кропивницького.

Голова Подільської районної виборчої комісії Максим Набойченко каже: здадуть підсумкові протоколи сьогодні. "На 16.00 плануємо підписати протокол і передамо ці результати міській комісії. Сподіваюсь, вона їх прийме без уточнень. По Фортечній – точно така ж сама ситуація, вони планують сьогодні, о 15-й підписати протокол і передати в МВК на погодження".

В обласній територіальній комісії триває безперервне засідання. Тут приймають протоколи з районів області.

"33 прийнятих з 49, – говорить голова обласної ТВК Євгеній Цехмістер, – процес іде непросто, дуже непрості протоколи, підрахунки. Відповідно, комісії роблять помилки. Наприклад, зазначені одні цифри, перекреслені, зазначені інші цифри, а інші не відповідають математичним поняттям. Ну неможливо, наприклад, видати бюлетенів 300, а проголосували 350 осіб".

У двох громадах області вирішують спори щодо голосування, говорить координаторка спостереження громадянської мережі Опора Зоя Лебідь. "По Новгородківській ТВК сьогодні 2 суди. Там один з кандидатів на сільського голову подав позов на перерахунок голосів на одній з дільниць. І по Катеринівській ТВК – там за двох кандидатів проголосувала однакові кількість голосів".

Оголосити результати виборів мають до 6 листопада.

Читайте також

На початок