Лозінського обрали без порушень – членкиня Підвисоцької комісії на Кіровоградщині

Лозінського обрали без порушень – членкиня Підвисоцької комісії на Кіровоградщині

Лозінського обрали без порушень – членкиня Підвисоцької комісії на Кіровоградщині
УНІАН та Суспільне: Кропивницький

Головою Підвисоцької об’єднаної громади Голованівського району Кіровоградської області обрали Віктора Лозінського – колишнього народного депутата, засудженого за вбивство у 2011 році. 2019 року з нього зняли судимість. Членкиня Підвисоцької сільської виборчої комісії Валентина Сергієнко розповіла Суспільному, що вибори пройшли без порушень. За Віктора Лозінського проголосувала 541 людина. Це 80%голосів виборців.

На посаду голови Підвисоцької об’єднаної громади балотувались 6 людей. Результати підрахунку голосів вивісили на вікні приміщення виборчої дільниці. За словами голови комісії Марини Пічкур, до складу громади увійшли 17 сіл. Їх поділили на 8 виборчих округів, де зареєстровані 4800 виборців.

”Вибори пройшли без зауважень і без порушень. Все було добре”,– розповіла членкиня Підвисоцької сільської виборчої комісії Валентина Сергієнко.

Жителька Підвисокого Любов Буртна сказала, що голосували за Віктора Лозінського: ”Хороша людина. Голосували за нього, бо він до людей гарно ставиться, людей розуміє, робить добро для села”.

Результати підрахунку голосів вивісили на вікні приміщення виборчої дільниці
Результати підрахунку голосів вивісили на вікні приміщення виборчої дільниці. Суспільне: Кропивницький

Журналісти Суспільного приїхали в село Копенкувате, де знаходиться підприємство Віктора Лозінського. Запитати, як керуватиме громадою, не вийшло, його не було на місці. Не було його і вдома у Голованівську. За словами охоронця, вдома не було нікого: ”Не маю можливості з ним зв’язатися”.

Про судимість Віктора Лозінського у Підвисокому знають – розповіла місцева жителька Олена Семко: ”Ну, з ким не буває? Скільки у Верховній Раді судимих. Янукович державою керував. А це прямо подив – у громаді буде керувати, прямо злочин. Його люди захотіли, його люди і обрали”.

Жителька села Підвисоке Марія Коваль розповіла, що на виборах підтримувала іншого кандидата на голову громади. Вважає, що вибори були нечесними: ”Не тільки одна я так вважаю, люди так само думають. Після виборів телефонували до мого чоловіка, навіть, не до мене. Уточнили марку машини, сказали, що у нас є двоє дітей, і щоб ми закрили рот. Якщо не закриємо, то будуть говорити по-іншому. Припускаю, що це від Лозінського. 14 років живу у Підвисокому, ніколи нікому нічого не зробила, а тут після виборів почались такі погрози”.

Про погрози повідомили у поліцію. Звернення прийняли у Новоархангельському райвідділі поліції, проводять перевірку – розповіла Суспільному речниця поліції Віталіна Бевзенко.

Що відомо

  • Віктора Лозінського, колишнього народного депутата, у 2011 році засудили за вбивство. За версією слідства, у 2009 році, народний депутат Віктор Лозінський, під час полювання, разом із прокурором району і керівником райвідділу поліції, вбив у мисливських угіддях селянина Валерія Олійника. Лозінського засудили до 15 років ув’язнення, за 2 роки суд замінив ”Навмисне вбивство” на іншу статтю - ”Тяжкі тілесні ушкодження, що заподіяли смерть потерпілого”. Покарання скоротили до 10 років. Рішення про звільнення Віктора Лозінського з колонії за станом здоров’я ухвалив Бориспільський суд. За два місяці це рішення скасував апеляційний суд. 2016 року Віктор Лозінський вийшов на волю за ”Законом Савченко”, за яким 1 день у слідчому ізоляторі зараховується як 2 дні відбування покарання. У травні 2019 року Дніпровський суд Києва зняв з Віктора Лозінського судимість.
  • Валерій Олійник і його мати (1927 року народження – ред.) жили у селі Грушка Благовіщенського району Кіровоградської. Їх сусід Володимир Блажко розповів, що жінка (мати – ред.) померла: ”Років 3-4 тому. Старий, не пам’ятаю. Поховали на місцевому цвинтарі, біля сина”.
  • У червні 2014 року Любов Олійник казала, що пробачила Лозінського, бо їй розповіли, що він не стріляв. Віктор Лозінськиій під час пресконфернції 2009 року говорив, що нікого не вбивав, а захищався.
  • Віктор Лозінський йшов на місцеві вибори як самовисуванець.

Читайте також

На початок