Голова Великосеверинівськіої комісії тікав з печаткою

Голова Великосеверинівськіої комісії тікав з печаткою

Голова Великосеверинівськіої комісії тікав з печаткою
Суспільне: Кропивницький

У Кропивницькому районі печатку Великосеверинівської виборчої комісії намагався винести з приміщення комісії голова. Робити цього не мав права – каже поліцейський Володимир Кучер. За останні два дні районна виборча комісія призначила третього голову Великосеверинівської комісії.

О 10-ій ранку з 15 членів комісії на дільниці була присутня одна заступниця голови комісії Лариса Тур. Вона розповіла, що замінили голову комісії вчора увечері: "Бо попередньому треба кудись їхати, за межі області", пояснила вона.

Вчора о пів на десяту годину вечора депутат Кропивницької райради Віктор Колінько зняв відео, де голову комісії просять поставити печатку на протокол, та він втік з приміщення.

Віктор Колінько говорить, що пізніше голова повернувся та поклав печатку у сейф. "Я та громадськість відреагували миттєво, не дали відбутися правопорушенню, затримали, поліція відреагувала миттєво".

Лариса Тур каже, за Законом України про вибори, голова комісії не мав права виносити печатку з приміщення, де вони засідали. "Повинна бути в сейфі, закритою, опечатаним сейф повинен бути. Він, коли я звернулася, щоб поставити печатку на протоколі засідання вечірньої комісії, просто вийшов і пішов до машини, просто почав тікати. Спасибі дільничним, що вони його затримали, він повернувся тоді на дільницю, ми проставили все на наших протоколах, і тільки тоді положив в сейф печатку".

Лариса Тур розповіла, що на виборах голови громади переміг Сергій Левченко: "З результатом 1033 голоси, за Пузакова – 937".

Керівник відділення Кропивницького райвідділу поліції Володимир Кучер підтверджує, що голова комісії не мав права виносити печатку. "За це є кримінальна або адміністративна відповідальність, в залежності від настання наслідків, які могли відбутися за зрив виборчого процесу".

Голова Кропивницької районної територіальної виборчої комісії Андрій Смутко розповів, що змінили голову напередодні, бо надійшло подання від політичної партії „Слуга народу” на заміну члена комісії, а саме змінили голову комісії Андрія Щербакова. "Тут все в межах чинного законодавства. Вони мають на це право без пояснень причини".

Порушень на виборах голови Великосеверинівської громади спостерігачі та члени комісій не зафіксували.

Голова Великосеверинівської виборчої комісії Тарас Лізогуб коментувати журналісту Суспільного, чому він виніс з приміщення комісії печатку, відмовився.

Читайте також

На початок