"Накатали більше 300 км на лижах". Інтерв'ю Дмитра Підручного - про роботу на зборі в Австрії

"Накатали більше 300 км на лижах". Інтерв'ю Дмитра Підручного - про роботу на зборі в Австрії

Ексклюзивно
"Накатали більше 300 км на лижах". Інтерв'ю Дмитра Підручного - про роботу на зборі в Австрії instagram.com/dmytro.pidruchnyi

Дмитро Підручний розповів Суспільне Спорт про збір в Австрії, враження від тренувань на високогір'ї та переїзд до Фінляндії на заключну частину підготовки до сезону.

Збірна України з біатлону завершила тритижневий тренувальний збір у австрійському Рамзау, який тривав з 10 жовтня. Під час цієї підготовки до сезону команда Юрая Санітри вперше у цьому сезоні працювала на снігу.

Збір в Рамзау був другим закордонним для українських біатлоністів: за два тижні до тренувань в Австрії, збірна України вилетіли до німецького Рупольдинга, де провела 10-денний збір.

Під час збору Суспільне Спорт спілкувалося з тренером збірної, Юраєм Санітрою. Його інтерв'ю можна почитати тут.

А уже після завершення збору капітан чоловічої збірної Дмитро Підручний в інтерв'ю Суспільне Спорт розповів про австрійські тренування, труднощі з часом на стрільбищі та хвилювання через результати тестів на коронавірус.

  • Загальні враження від збору в Рамзау

"Досить хороший, продуктивний збір був у Рамзау – перший високогірний в цьому сезоні. Практично 20 днів збору пройшли на досить високому рівні: багато каталися на лижах, снігу вистачало, хороша погода. Накатали трохи більше 300 кілометрів на лижах, а паралельно тренувалися на лиже-роллерах та стріляли.

Як для такої пори року, були хороші погодні умови, декілька разів свіжий сніг випадав і внизу, але це не заважало нам виконувати необхідні фізичні навантаження. Ні в кого не було проблем зі здоров'ям, тому задоволені, що вдалося провести такий збір".

  • Яким був розпорядок дня в Австрії

"В основному, якщо день проводив на лижах, то підйом був о 6:30, далі зарядка, сніданок і вже о 7:50 вирушали на катання. Туди ще потрібно було деякий час діставатися: спочатку їхати хвилин 15 вгору на машинах, а тоді підійматися на підйомниках на висоту, близько 3000 метрів. Проводили тренування на лижах, потім обід, відпочинок і друге тренування: зазвичай, на лиже-роллерах або крос з імітацією та стрільба".

Читайте також: Як проходить збір українських біатлоністів на снігу в Австрії. Фото спортсменів
  • Про роботу на стрільбищі

"Якщо у Рупольдингу стандартне стрільбище на 30 установок, то в Рамзау - тренувальне, якщо не помиляюсь, то близько 15 установок. Зазвичай, усі команди хочуть стріляти після обіду – о 15:00 чи 16:00, тому не завжди в нас виходило постріляти, а коли мали час, то доводилося трохи корегувати роботу, через невелику кількість установок. Але загалом, з тих умов, що ми мали – тренування проходили досить добре.

Багато залежить від того, як функціонери федерації роблять замовлення на ці установки. Якщо день був вільний, то нам виділяють час, в іншому разі - без стрільби. Пріоритетів жодних між командами не помітив: якщо нам виділяли дві установки, то всі інші так само мали рівномірну кількість. Окрім нас були німці, словенці, дехто з австрійців, румуни та хорвати й інші. Тут і багато лижників тренується, навіть більше ніж біатлоністів".

Читайте також: Інтерв'ю Юрая Санітри - про стан збірної України з біатлону, закордонну підготовку та логістичні труднощі
  • Про роботу на високогір’ї

"Відчуття нормальні. Якоїсь важкості через те, що доводилося підніматися кожен день на півтори тисячі метрів вгору, не було. Думаю, цей збір в горах дасть певний плюс далі по сезону. Звичайно, є мінус у тому, що влітку ми не зробили жодного високогірного збору. Тому побачимо, як цей сезон, без підготовки у горах, буде проводитись".

Після завершення збору в Рамзау, українська біатлонна збірна вирушила до Німеччини. Команда переночує в готелі аеропорту Мюнхена, звідки в неділю, 1 листопада, вилетить до Гельсінкі. Далі - 7-годинна подорож до Вуокатті.

  • Про заключний збір у фінському Вуокатті

"Те, що останній збір буде в Фінляндії, думаю - це плюс, не доведеться зайвий раз переїжджати. Але є інший момент: у Вуокатті буде велика кількість команд, які теж хочуть поменше їздити. Бо переїзди між країнами вимагають постійної здачі тестів [на коронавірус]. Не знаю, чи буде велика кількість команд у Вуокатті позитивним моментом, чи негативним, побачимо.

Загалом там хороші умови – дуже рано випадає сніг. Організатори дуже багато заготовлюють снігу з попереднього сезону, тому, наскільки я знаю, там уже близько двох тижнів є лижна траса. Якими будуть умови з урахуванням обмежень під час пандемії, поки невідомо. Але у попередні роки там були дуже хороші умови для тренувань".

Читайте також: Артем Прима - про закордонні збори, свою стрільбу та готовність до сезону
  • Про тести перед від’їздом до Фінляндії

"Тести здали, проблем не має бути. Ми окрім тренувань більше нікуди не їздили, намагалися мінімізувати контакти з іншими людьми. Хвилювання перед тестами на COVID-19 звичайно ж є, тим паче знаючи, які вони буваютьДмитро Підручний здавав позитивний тест на коронавірус перед виїздом на шоу-гонку в німецький Вісбаден. Відповідно, його участь довелося скасувати. Однак цей тест був помилковим - за кілька днів українець здав два негативні тести.".

Що відомо

Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartТенісГімнастика