Юрай Санітра - про стан збірної України з біатлону, закордонну підготовку та логістичні труднощі

Юрай Санітра - про стан збірної України з біатлону, закордонну підготовку та логістичні труднощі

Ексклюзивно
Юрай Санітра - про стан збірної України з біатлону, закордонну підготовку та логістичні труднощі Дмитро Євенко

Інтерв'ю головного тренера збірної України для Суспільне Спорт.

Українські біатлоністи продовжують підготовку до нового сезону: команда "А" завершила збір у німецькому Рупольдингу, а зараз перебуває в австрійському Рамзау. Це друга закордонна частина підготовки збірної до Кубка світу.

Після Рамзау українці переїдуть в Фінляндію, де пробудуть чотири тижні до старту нового сезону.

Про готовність команди до сезону, підготовку до чемпіонату світу, а також про стан збірної Суспільне Спорт поспілкувалося з головним тренером команди, Юраєм Санітрою.

  • Про австрійський збір та зміну локації для вкатки

"З німецького Рупольдинга ми переїхали до Австрії для підготовки на снігу. Працюємо на льодовику ГальштатЛьодовик Гальштат (Hallstätter Gletscher) розташований у гірському масиві Дахштайн, це найвищий льодовик масиву на висоті 2700 метрів, а базуємось у Рамзау. Ми вже практично два роки маємо модель підготовки у місцевому центрі. Тут є можливість проводити комплексну лиже-роллерну підготовку, але основна частина проходить цьогоріч на горі.

Після приїзду, в неділю, 11 жовтня, тут була не дуже сприятлива погода: довелося трохи корегувати тренувальний процес, але вже маємо перші кілометри на снігу. Ми вже 5 разів піднімалися на льодовик. Добре, що уже маємо контакт зі снігом для того, щоб підготуватися до вкатки у Вуокатті. Там виконаємо спеціальну роботу, аби показати хороший результат на першому етапі Кубка світу в Контіолахті".

Читайте також: Оновлений календар Кубка світу 2020/21 на грудень, які зміни
  • Про труднощі переїздів та підготовки

"За попереднім планом підготовки до сезону в нас був запланований виїзд у норвезький Бейтестолен, але туди неможливо в'їхати. Тож рішення поїхати до фінського Вуокатті було прийнято для зменшення кількості переїздів, не буде стресу перед стартом сезону. Тому ми скористалися цією можливістю.

У суботу, 31 жовтня, ми прямуємо до аеропорту Мюнхена, а в неділю, 1 листопада, перелітаємо до Фінляндії. За інформацією, яку маю зараз, то логістика переміщень не буде легкою. Наші машини їдуть автошляхами, а ми летимо до Гельсінкі. Одразу по прильоту до Фінляндії в аеропорту нам потрібно здати тест на COVID-19, а ще один - після трьох днів у Вуокатті. Також будемо сидіти два тижні на карантині на стадіоні, але нам дозволено тренуватися та займатися роботою. Однак лише коли прибудемо у Вуокатті, зрозуміємо, які будуть можливості для тренувань й підготовки до сезону на цьому зборі".

  • Про наслідки COVID-19 для Віти Семеренко

"Ні я, ні наш лікар не знаємо, який стан організму у Віти Семеренко після перенесеного захворювання, тому ми обережно готували перші дні тренувань для неї. Вона приєдналася до команди в хорошій фізичній формі та психологічному настрої.

Віта вже виконує навантаження, додаючи маленькими кроками те, що не могла виконувати впродовж двох тижнів вдома. Але бачу, що до старту сезону вона може бути нормально готова для хороших виступів. Добре, що в неї не було жодних симптомів, але вірус був підтверджений двома тестами. Вона не мала температрури, не було кашлю – жодних додаткових ускладнень. Я думаю, що це не вплине на її підготовку найближчим часом та в майбутньому".

  • Загалом про підготовку та стан української команди

"Усі в команді добре налаштовані, я бачу велику мотивацію у кожного та психологічний підйом від того, що вдалося виїхати за кордон. Усі розуміють, що в таких умовах нелегко робити оптимальну підготовку до сезону. Ми про це не думаємо, а намагаємось на 100% концентруватися на тому, щоб кожного дня виконувати тренувальний процес, який дозволить добре виступити не лише на початку сезону.

Я би сказав, що на перших стартах виступатимемо за рахунок загальної готовності, але коли побачимо, хто в якому стані – зможемо підготовути кожного й до чемпіонату світу".

Читайте також: Артем Прима - про закордонні збори, свою стрільбу та готовність до сезону
  • Про підготовку до чемпіонату світу

"Кожен біатлонний сезон специфічний через те, що ми не можемо повторювати одну й ту саму підготовку [через зміну локацій]. Ми будемо виходити з тих можливостей, які матимемо: дуже багато нам покаже початок сезону в Контіолахті та Гохфільцені. Проаналізуємо їх та за цими результатами готуватимемо команду до чемпіонату світу в словенській Поклюці. Будемо дивитися, які можливості у нас будуть на Новий Рік, там також допрацьовуватимемо певні моменти. А вже у січні починаємо підготовку до висоти так, щоб всі були готові. Умови і траси в Поклюці нам знайомі, тому з цього досвіду й будуватимемо підготовку".

  • Про присутність Олени Підгрушної та Юлії Джими в команді

"Практично всі спортсмени, які тренуються в Рамзау, знаходяться в одному готелі. Так само з нами Олена Підгрушна та Юлію Джима. Це дуже добре, що ми можемо кожен день зустрічатися. Обговорюємо те, як відбувається підготовка, але не тільки це. Я вже спілкувався з ними про старт сезону – чого чекаю від них та як хочу, щоб вони були готові. Допомагаємо їм і через масажистів, і через лікаря. Тому це дуже добре, що маємо контакт зі спортсменками та тренерами вже зараз, а не на Кубку світу.

Юлія Джима працює за програмою Уроша Велепця. Ми зустрічаємось та багато спілкуємось стосовно тренувань. Думаю, що маємо хорошу комунікацію".

Склад збірної України на закордонних зборах

  • Чоловіки: Дмитро Підручний, Сергій Семенов, Артем Прима, Руслан Ткаленко, Богдан Цимбал, Антон Дудченко і Тарас Лесюк
  • Жінки: Валентина Семеренко, Катерина Бех, Дар'я Блашко, Олена Підгрушна, Юлія Журавок, Віта Семеренко

Що відомо

Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartТеніс