IBU вніс зміни у біатлонні правила: тимчасові та постійні нововведення

IBU вніс зміни у біатлонні правила: тимчасові та постійні нововведення

IBU вніс зміни у біатлонні правила: тимчасові та постійні нововведення AP

Нова майка для молодих біатлоністів, більше списаних гонок та інше.

Міжнародний союз біатлоністів (IBU) вніс зміни у біатлонні правила. Деякі з цих змін тимчасові, будуть застосовані лише на сезон 2020/21, інші - постійні. Про це йдеться на офіційному сайті організації.

Тимчасові зміни продиктовані оновленим календарем Кубка світу та Кубка IBU, які були переглянуті через пандемію коронавірусу. Змагання в Кубку IBU розпочнуться тільки в січні, а Юніорського Кубка IBU взагалі не буде в сезоні 2020/21.

Читайте також: Кубок світу з біатлону: оновлений календар на грудень

Тимчасові зміни біатлонних правил на сезон 2020/21

  • Збільшена кількість гонок, які будуть "списані" в кінці сезону

Зазвичай наприкінці сезону у кожного спортсмена списували два найгірші результати від набраної кількості очок в загальному заліку Кубка світу. У сезоні 2020/21 кількість "списаних" найгірших стартів збільшена з двох до чотирьох.

Також це правило вперше діятиме у Кубку Націй, заліках кожної окремої дисципліни та загальному заліку Кубка IBU.

Якщо кількість гонок у сезоні буду зменшена, то і кількість відмінусованих найгірших стартів - теж.

  • Спрощена система заявки на Кубок світу

Як правило, щоб потрапити в заявку команди на Кубок світу спортсмену потрібно мати 150 кваліфікаційних очок IBU. Показники цих очок оновлюються тричі на сезон, за результатами кожного триместру.

Однак у зв'язку з відміною стартів Кубка IBU в грудні 2020 року, національні збірні мають право заявити до двох біатлоністів, які не відповідають вимогам за набраними кваліфікаційними очками.

При цьому стартова квота не змінюється. Україна може виставити на старт у кожній особистій гонці Кубка світу по 5 біатлоністів у чоловіків та жінок.

Читайте також: Склад збірної України з біатлону на закордонні збори

Постійні зміни в біатлонних правилах

  • "Синя" майка лідера

Крім "жовтої" та "червоної" майки лідера, зі старту нового сезону деякі атлети будуть змагатися за "синій" біб. Що це таке?

Боротися за "Темносиню" майку зможуть спортсмени, яким не виповнилося 25 років до 31 грудня відповідного сезону. Тобто у випадку з сезоном 2020/21, змагатися за "синій" біб будуть атлети, народжені у 1996 році та молодші. У сезоні 2021/22 - атлети, народжені у 1997 році та молодші.

Ця нагорода замінить звання "Новачок року", яке вручали за підсумками кожного сезону Кубка світу. Якби така нагорода була в минулому сезоні, то її виграли б Емельєн Жаклен та Ганна Еберг.

Читайте також: "Буде прикро, якщо як в минулому році випихатимуть зі складу". Меркушина - про конкуренцію у збірній
  • Зміна правил суперспринту

Дистанція одного кола в суперспринті складатиме 1,5 кілометри, а на стрільбі не буде запасних патронів.

Раніше дистанція кола склада 1 кілометр, а на стрільбі спортсмени використовували додаткові патрони.

  • Зменшення покарань за неправильну стрільбу

Якщо раніше за стрільбу не по своїй установці або приїзд на стрільбу не на свою установку (вибір іншого місця) приводили до дискваліфікацій, то відтепер покарання за такі порушення будуть м'якшими.

Читайте також: Володимир Бринзак - про виліт збірної України за кордон та зміни в календарі Кубка світу
Категорії
Олімпіада-2020Зимовий спортБоксТенісКомандні види спортуВодний спортБаскетболДзюдоMMAФехтуванняКіберспортФормула 1ІншеПаралімпійський спортPress Start