У Раді запропонують збільшити термін оновлення даних військовозобовʼязаних до 150 днів — нардеп Ар'єв

У Раді запропонують збільшити термін оновлення даних військовозобовʼязаних до 150 днів — нардеп Ар'єв

У Раді запропонують збільшити термін оновлення даних військовозобовʼязаних до 150 днів
Курсанти військового інституту імені С.П.Корольова, Житомир. Ілюстративне фото, Житомирський військовий інститут

Народний депутат від “Європейської Солідарності” Володимир Арʼєв заявив, що у парламенті зареєструють законопроєкт із пропозицією збільшити термін оновлення даних військовозобовʼязаних із 60 до 150 днів.

Про це Ар’єв сказав в ефірі телеканалу “Еспресо”.

Він пояснив, що зараз система ТЦК виявилась не готовою прийняти ту кількість громадян, які пішли оновлювати дані. Нардеп відзначив, що після оновлення даних в застосунку "Резерв+" і інформації про розшук, все одно потрібно йти до ТЦК. Це, за його словами, свідчить про те, що застосунок розроблявся дуже швидко й стислі терміни.

“Мало того, потім виявилось, що коди, які були використані для створення застосунку, були скопійовані зі шкільної програми. Саме тому, на наступному засіданні Комітету з питань цифрової трансформації ми викликали заступницю міністра оборони, а також поставили ряд питань до уряду. Зокрема, звідки були виділені кошти на створення застосунку та чи проводився конкурс на розробника програмного забезпечення", — сказав Арʼєв.

Він додав, що всі військовозобов'язані “просто не зможуть фізично оновити дані за 60 днів”.

“І вони можуть отримати великі штрафи. Саме тому, ми з колегами сьогодні реєструємо законопроєкт про збільшення терміну для оновлення даних військовозобовʼязаних з 60 до 150 днів”, — заявив нардеп.

Ар’єв додав, що депутати будуть вимагати від уряду та Міноборони зробити застосунок таким чином, щоб розвантажити ТЦК, і питання, які можна вирішити лише після відвідування Територіального центру комплектування, можна було би вирішити онлайн.

Що відомо про закон щодо мобілізації

26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

11 квітня український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, ухвалений Верховною радою. Законну силу документ набув 18 травня 2024 року.

На початок