У ЗСУ з'являться окремі підрозділи зі звільнених ув'язнених

У ЗСУ з'являться окремі підрозділи зі звільнених ув'язнених

Міністр юстиції України Денис Малюська
Міністр юстиції України Денис Малюська. Denis Malyuska / Facebook

Окремі підрозділи, особовий склад яких складатиметься зі звільнених ув'язнених-добровольців, з'являться у Збройних силах України. Вони, зокрема, будуть призначені для проведення штурмових дій на передовій.

Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Станом зараз це будуть штурмові підрозділи, це будуть підрозділи, які поки що складаються виключно з осіб, які відбували покарання, тобто це "монолітні" підрозділи без змішування з іншими військовослужбовцями", — сказав Малюська.

За його словами, вже 613 ув'язнених вийшли з тюрем та приєдналися до Збройних сил. Вони проходять відповідну підготовку. Малюська сказав, що усі, хто вийшли для захисту України, отримають "щонайменше кілька місяців своїх тренувань".

Міністр додав, що в майбутньому, виходячи з досвіду застосування в бою підрозділів, що складаються із засуджених, командування ЗСУ, можливо, ухвалить рішення щодо злиття їх з іншими армійськими частинами.

Раніше в травні Малюська заявив, що Україна може поповнити свої лави до 20 тисяч засуджених, що також допоможе зменшити переповненість українських в'язниць. Нині влада отримала 4 300 заяв від засуджених і розглядає більшість із них, сказав Малюська New York Times. Він також розповів, що люди, засуджені за один випадок вбивства, потенційно можуть бути звільнені, якщо не буде обтяжуючих обставин.

Закон про мобілізацію засуджених

Ув'язнені, які висловлять бажання бути мобілізованими, зможуть піти служити після рішення суду та проходження ВЛК. Але до завершення їхнього терміну покарання має бути не більше трьох років. Для цього парламент 8 травня ухвалив відповідний законопроєкт.

Не можуть бути мобілізовані ув'язнені за злочини:

  • проти основ національної безпеки України;
  • умисне вбивство двох або більше осіб, або поєднане із зґвалтуванням;
  • сексуальне насильство (статті 152-156/1);
  • засуджені за тероризм, за частиною четвертою статті 286/1 Кримінального кодексу України (ДТП в стані сп'яніння і з загиблими), якщо такі судимості не погашені або не зняті в установленому законом порядку;
  • ті, хто посягав на життя правоохоронців;
  • ті, хто вчинив особливо тяжкі корупційні порушення;
  • ті, хто займав особливо відповідальне становище незалежно від статті злочину (міністри, депутати, їх заступники та помічники тощо).

Раніше голова Міністерства юстиції України Денис Малюська запропонував мобілізувати засуджених без їх згоди, заявивши, що захищати країну — це обовʼязок кожного.

За даними пенітенціарної статистики Ради Європи, станом на січень 2020 року, кількість ув'язнених в Україні складала 52 609 людей.

На початок